Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 866 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


Jeśli Twoim Numerem Ki 9 Gwiazd jest 1 Woda

sobota, 09 czerwca 2007 11:53
Twój numer Ki 9 Gwiazd to:

Jedynka - Biała Woda

Warto przyjrzeć się tej osobie nieco dokładniej. Będąc numerem najbardziej yang, może ona świetnie się czuć osiągając ważne przyziemne cele, ale zawsze będzie ją silnie pociągać yin - duchowa strona życia. Taka kombinacja daje osobie 1 Woda bardzo silną intuicję.

Jedynki mogą wyglądać raczej łagodnie i opanowanie, jednak posiadają niezwykłą siłę wewnętrzną.

Prawdziwa Jedynka z krwi i kości, będzie poszukiwać ludzi, religii, książek, wszystkiego co nada sens życiu. Ten wrodzony pęd nie wynika wcale ze słabości. Przeciwnie, tak jak prawdziwa woda, osobowość ta jest bardzo elastyczna i może pójść w każdym dowolnie wybranym kierunku. Dlatego te poszukiwania mają na celu znalezienie sensu i samookreślenia, a nie dogadzanie sobie czy utrudnianie sobie życia.

Jedynki uwielbiają dwie rzeczy: obserwowanie innych i doznania erotyczne. Bywają bardzo skryte i czasem trudno odgadnąć ich myśli czy uczucia. Żywią jednak wielki szacunek dla sztuki komunikacji i są wspaniałymi słuchaczami.

Jedynki Wody potrafią zobaczyć „dwie strony medalu" naraz, więc ich opinie są zazwyczaj zadziwiająco słuszne. Mają też bardzo rozwiniętą intuicję. Wszelkie napotkane życiowe sytuacje mają dla Jedynek działanie hartujące.

Nie rezygnuj z działania tylko dlatego że boisz się popełnić błąd. Oczywiście dobrze jest pomyśleć zanim się coś zrobi, ale nie poddawaj się bierności i niezdecydowaniu.

Osoby 1 Woda urodzone w 1954 roku (do 4 lutego 1955) są wyjątkowe w naszych czasach. Urodziły się one w roku 1 Wody, w dziewięcioletnim cyklu 1 Wody i w 81-letnim cyklu 1 Wody. Są to osoby będące esencją ki Wody, wysublimowane wartości i nastawienie typowe dla wczesnego XX wieku.

Działanie pozytywne:

Rozumienie faktów i sytuacji. Silna intuicja. Komunikatywność.

Organy związane z Wodą: Nerki, pęcherz i układ rozrodczy.

Słaby punkt: Organy związane z energią Ognia i Ziemi.

Oznaki dysharmonii: Paranoja lub brak ukierunkowania.

Yin i Yang: Tworzenie napięć / szukanie harmonii

Ogólnie o tym roku:

Oprócz przebywania w miesięcznym domu, aż do lutego 2008 znajdujesz się w domu rocznym 4 Drzewa (spełnienie, rozwój, sukces). Chociaż energia roku nie będzie tak dynamiczna jak w zeszłym roku (3 Drzewo), przedsięwzięcia i projekty wprawione uprzednio w ruch, zaczną teraz dojrzewać i przynosić owoce. Inspiracja!

W tym roku ważne jest aby zajmować się istniejącą działalnością. Jeżeli cierpliwie wkładasz w coś wysiłek i to rozwijasz, zaczniesz zauważać satysfakcjonujące rezultaty. Pomyśl więc dwa razy zanim drastycznie zmienisz kierunek działania.

Ważne jest aby być raczej ostrożnym niż energicznym. „Dojrzałość" jest kluczem do sukcesu każdego zadania czy planu.

Możliwe są dolegliwości wątroby i woreczka żółciowego.

Charakterystyka pozostałych numerów Ki 9 Gwiazd jest dostępna na forum feng shui http://gracekrist.mojeforum.net

Artykuł ze strony www.9starki.com
(Tłumaczenie: Małgosia Błądek)

 


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Czy Ki 9 Gwiazd ma coś wspólnego z Feng Shui?

sobota, 09 czerwca 2007 11:50

Nie tak bezpośrednio. Ale obie dziedziny mają wspólne korzenie. Można to zobaczyć na słynnym magicznym kwadracie Luo Shu. Jest tam dziewięć numerów, a każdy z nich związany jest z określonym kierunkiem, np. 3 to wschód, a 1 to północ.

Tradycyjne Feng Shui jest chińskie i rozwijało się stopniowo. Choć zahacza o astrologię, przeznaczenie i związki, główny nacisk kładzie na przestrzeń i miejsce.

Ki 9 Gwiazd (Kyu Się Ki) jest japońskie. Reguł można nauczyć się raczej szybko, a skupiamy się głównie na aspekcie czasu. W pewnym sensie jest więc to forma astrologii. Są i tu zalecenia dotyczące przestrzeni i lokalizacji, ale są one raczej drugorzędne. Ki 9 Gwiazd używane jest przez niektórych praktyków makrobiotyki do diagnozy.

W cywilizacjach spożywających więcej pokarmów mięsnych i oczyszczonych zbóż jak makaron i chleb, prawodawstwo, organizacje i procedury wydają się być bardziej złożone. Innym przykładem jest zmiana w diecie Europejczyków, która zbiegła się w czasie z rewolucją przemysłową. Chińczycy wynaleźli makaron i historycznie rzecz biorąc, chińska dieta jest bardziej urozmaicona niż tradycyjna japońska. To może częściowo wyjaśnić rozbudowaną naturę Feng Shui.

Aż do niedawna Japonia była bardziej wyizolowana i jej dieta zawierała więcej pełnych, nie rafinowanych zbóż. Produkty pochodzenia zwierzęcego ograniczały się zwykle do ryb. Do handlu mięsem i do produkcji wyrobów ze skóry, wynajmowano cudzoziemców. To może wyjaśnić uproszczone podejście Ki 9 Gwiazd.

Żadne podejście nie jest doskonałe. Zazwyczaj zalecilibyśmy użycie Ki 9 Gwiazd do porównania energii w różnych okresach czasu, a Feng Shui do określenia oddziaływania przestrzeni. Jednak najlepiej stosować obie metody, ponieważ wzajemnie się uzupełniają.

Znajdź swój rok urodzenia i odczytaj swój numer Ki 9 Gwiazd. Jeżeli urodziłeś (-aś) się w styczniu lub na początku lutego, przeczytaj uważnie uwagi pod tabelką.

 

 

 

 

Artykuł ze strony www.9starki.com
(Tłumaczenie: Małgosia Błądek)


Podziel się
oceń
0
1

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Znajdowanie Twojej Trzeciej Liczby Ki w astrologii Ki 9 Gwiazd

piątek, 04 maja 2007 13:34

Zadanie:
1.Oblicz Liczby Ki dla osoby urodzonej 10 kwietnia 1978
2.Oblicz swoje własne Liczby Ki
3.Oblicz Liczby Ki osób, których daty urodzenia są Ci znane


Poprzednie odcinki artykułu pokazały, jak obliczyć Pierwsza i Drugą Gwiazdę Ki. Czas na Trzecią z nich. Tę Trzecią Gwiazdę spisuje się z poniższej tabeli. Jednak warunkiem jest znajomość Pierwszej i Drugiej Gwiazdy. W naszym przykładzie analizowaliśmy osobę urodzona w marcu 1964 roku. Jej dwie pierwsze liczby to 9-4

Zatem poszukajmy tej kombinacji w poniższe tabeli

Teraz każdy może sam obliczyć swoje Gwiazdy Ki

W ostatniej kolumnie znajdujemy 9 - 4 - 1

Grażyna Czajka-Bartosik

www.pracownia-fengshui.pl


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Astrologia Ki 9 Gwiazd - lekcja trzecia

niedziela, 22 kwietnia 2007 10:57

Witam,
Kontynuujmy kolejną lekcję.
Pełny wykres Gwiazd Ki składa się z 3 Liczb. Pierwszą już nauczyliśmy się obliczać, czas na drugą. Aby znaleźć swoją Drugą Liczbę Ki - Gwiazdę Miesiąca urodzenia, musimy znać swoją Pierwszą Liczbę Ki. Jeśli ktoś jeszcze jej nie obliczył, zapraszam do lektury poprzedniego artykułu cyklu.

Spójrz w poniższą tabelkę:

Jeżeli Twoją Pierwszą Gwiazdą jest albo 1, 4, albo 7 sprawdzasz drugą kolumnę.
Jeżeli Twoją Pierwszą Gwiazdą jest albo 3, 6, albo 9 sprawdzasz trzecią kolumnę,
a gdy Pierwszą Gwiazdą jest albo 2, 5, czy 8 sprawdzasz czwartą kolumnę tabelki.

Zatem, najpierw znajdź kolumnę, zaznaczoną na czerwono w tabelce, która zawiera Twoją Pierwszą Gwiazdę, a potem odszukaj miesiąc swojego urodzenia. Teraz odczytaj swoją Drugą Gwiazdę.

Bardzo ważne!
W Ki 9 Gwiazd lata i miesiące nigdy nie rozpoczynają się pierwszego dnia miesiąca, czy roku. Jeżeli Twoje urodziny przypadają pomiędzy 1 a 9 dniem miesiąca, może się zdarzyć, że będziesz zmuszony/a zaadoptować Gwiazdę poprzedniego miesiąca. To trzeba sprawdzić w specjalnym almanachu.


Załóżmy, ze przykładowa osoba urodziła się w roku 1964 i miesiącu marcu. Oto jej dwie Liczby Ki

Jeżeli masz pytania, to tradycynjie zapraszam na forum feng shui

http://gracekrist.mojeforum.net/


Podziel się
oceń
0
1

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Astrologia Ki 9 Gwiazd - lekcja druga

niedziela, 22 kwietnia 2007 10:53

Jak znaleźć swoje Gwiazdy Ki 9 ?

Jak już wcześniej wspomniałam, pełny osobisty wykres Ki 9 Gwiazd składa się z 3 Liczb. Jak je znaleźć?.

Pierwszą liczbę znajdujemy na podstawie roku urodzenia.
Należy, po prostu, wziąć swój rok urodzenia i dodać wszystkie cztery cyfry roku, zredukukować je do 1 pojedynczej cyfry i odejąć wynik od 11.

Ponieważ, Rok chiński rozpoczyna się albo 4 albo 5 Lutego i trwa do 3 albo 4 Lutego następnego roku, dlatego, jeżeli urodziny przypadają w okresie gregoriańskim pomiędzy 1 Stycznia, a 4 Lutego, jesteś osobą uważaną za urodzoną w poprzednim roku.

Zarówno mężczyźni jak i kobiety obliczają swoją pierwszą (roczną) Gwiazdę Ki Dziewięciu Gwiazd używając tego samego obliczenia.
Przykłady:
1973 1+9+7+3=20 2+0=2 11-2=9 9 Ogień
1997 1+9+9+7=26 2+6=8 11-8=3 3 Drzewo
2005 2+0+0+5=7 7 11-7=4 4 Drzewo

Przypuśćmy, ze mamy osobę urodzoną 23.01.1964 roku. Ponieważ, jej rok urodzenia przypada na styczeń, zaliczamy ją do roku 1963. Zsumujmy 1+9+6+3=19 i dalej 1+9=10 i znów musimy sprowadzić wynik do pojedynczej cyfry, więc mamy 1+0=1. Teraz odejmujemy wynik od 11. I mamy 11-1=10 (1+0=1). Osoba ta ma pierwszą Liczbę Ki 1 WODA

Osoba urodzona w tym samym roku, ale po 3-4 lutym, bedzie osobą 9 Ogień

A teraz spójrz na poniższą tabelke, by sprawdzić, czy obliczenia zostały zrobione dobrze

I to na razie tyle

http://gracekrist.mojeforum.net/


Podziel się
oceń
2
3

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Astrologia Ki 9 Gwiazd - lekcja pierwsza

niedziela, 22 kwietnia 2007 10:48

Zgodnie z obietnicą, zaczynam zamieszczać krótkie informacje o Ki 9 Gwiazd.

Co prawda, astrologia i dywinacja Ki 9 Gwiazd jest bardzo rozległym tematem, którego nie można przekazać w kilku zdaniach, niemniej pewne, podstawowe zasady mogą być przyswojone przez każdego, w ciągu krótkiego czasu. I już na tej podstawie można prześledzić swoje cykle czasowe, przyjrzeć się typowi swojego temperamentu.

Aby wykonać trafną prognozę Ki 9 Gwiazd, wcale nie są wymagane jakieś nadzwyczajne umiejętności. Generalnie, każdy może to zrobić, a metoda jest prosta. To, czego należy się nauczyć, to, jak mawia Heluo

Tłumaczyć Gwiazdy na zdarzenia i zdarzenia z powrotem na Gwiazdy.

Proste, prawda? Very Happy
Czyli mówiąc inaczej, patrzymy na Gwiazdy, wędrujące przez Luo Shu (kwadrat Saturna) w ich dziennej, miesięcznej, czy rocznej wędrówce i prognozujemy najbardziej prawdopodobny rezultat zdarzeń. Musimy zatem, dokładnie znać właściwości każdego Pałacu Luo Shu i każdej Gwiazdy oraz znać schemat "latania" Gwiazd po Lo Shu.

Znawcy feng shui mogą wykorzystać te wszystkie informacje z FS. Może być też pomocnym kalendarz zamieszczany na tym forum, gdzie są zamieszczone lata, miesiące i dni w Ki 9 Gwiazd.

Poniżej praktyczny rysunek, do nauki schematu „latania" Gwiazd po kwadracie Saturna, który trzeba znać na pamięć.

oraz Kwadrat Saturna - Luo Shu, który również trzeba sobie zapamiętać

Jedną z właściwości tego kwadratu jest to, że suma liczb w dowolnych kierunkach (poziomo, pionowo, po przekątnej) równa się zawsze 15, a po dalszym zsumowaniu jest to liczba 6 (ponieważ 1+5=6). Obie te liczby mają bardzo głęboką wymowę. Ale Kwadrat ten posiada również inne ciekawe właściwości, które stają się widoczne dopiero wtedy, gdy nałożymy na niego, magiczny symbol Saturna, który znajdziecie poniżej.

Jak widać linie symbolu łączą liczby w taki sposób, że otrzymujemy 3 dobrze znane konsultantom FS zbiory. Nie trudno jest zauważyć, że

1. właściwością zbioru 3-6-9, jest to, że jest on zawsze podzielny przez 3.

2. Każda liczba ze zbioru 1-4-7 jest podzielna przez 3, po wstępnym pomniejszeniu jej o liczbę 1.

3. Ze zbiorem 2-5-8 jest odwrotnie tzn. jest on podzielny przez 3 jeżeli uprzednio dodamy do niego liczbę 1.

W ten sposób możemy łatwo rozpoznać do którego ze zbiorów należy dowolnie duża liczba. Na poniższym schemacie, widać doskonale owe zbiory liczb. Nie zobaczylibyśmy ich na 'zwykłym' kwadracie saturna. Widać je na Pieczęci Saturna.

Tutaj jest 9 Gwiazd, z których każda należy do jednego z żywiołów Pięciu Przemian (Wu Xing), czyli Drzewa, Ognia, Ziemi, Metalu i Wody, oraz posiada swój własny kolor.

1 Woda 1 Biały
2 Ziemia 2 Czarny
3 Drzewo 3 Jadeitowy
4 Drzewo 4 Zielony
5 Ziemia 5 Żółty
6 Metal 6 Biały
7 Metal 7 Czerwony
8 Ziemia 8 Biały
9 Ogień 9 Purpurowy

Ki 9 Gwiazd używamy nie tylko, by ocenić sprawy dotyczące charakteru osoby, jej temperamentu, relacji, zdrowia i kariery, ale możemy użyć Luoshu, by przewidzieć osobiste i globalne zdarzenia.

Osobisty wykres Ki 9 Gwiazd składa się z 3 liczb.
Pierwsze dwie Gwiazdy są zsynchronizowane i są obliczane z roku i miesiąca urodzenia danej osoby. Trzecia Gwiazda jest związana z kierunkiem, w którym Pierwsza Gwiazda znajdowała się w kwadracie miesiąca urodzenia osoby. W tej chwili wygląda to dość skomplikowanie, ale w rzeczywistości jest bardzo proste.

W oryginalnym chińskim formacie, trzecia Gwiazda wiązała by się również z aspektem czasu, jako, że wtedy trzecia Gwiazda przedstawia Qi (Ki) na dzień urodzenia osoby.

Ki Dziewięciu Gwiazd pochodzi ze starożytnych chińskich systemów astrologicznych, chociaż czasami odnoszone jest ono do japońskiej Astrologii, ponieważ w 1924 Shinjiro Sonoda zastosowywał ten chiński format w astrologii. Ki Dziewięciu Gwiazd używa Luoshu, które samo w sobie jest częścią większej i dużo starszej tablicy znanej jako Kanagi Gruma, składającej się z 81 Liczb. Luoshu używa 9 Liczb.

Każda Gwiazda rządzi pewnym organem i wtedy owe trzy Gwiazdy dają wspaniały wgląd do kondycji i zdrowia człowieka. Chińczycy mówią: "organy produkują emocje".

Ano, tak to jest, ze wraz z pierwszym oddechem, panująca wtedy jakość niebiańskiej i ziemskiej Qi zostaje odciśnięta na meridianach i organach człowieka. A ponieważ organy produkują emocje, więc to daje nam podstawy, by uważać swój charakter i temperament jedynie jako symptomy, czy wgląd do jeszcze głębiej leżącego świata Qi meridianów i organów. To sugeruje też, że możemy użyć Ki 9 Gwiazd, by oszacować nasze aktualne zachowanie i starać się je zmienić.

http://gracekrist.mojeforum.net


Podziel się
oceń
4
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Zdjęcia w galeriach.


wtorek, 20 marca 2018

Licznik odwiedzin:  124 857  

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

O mnie

Mam różne profesje, ale kocham feng shui i turystykę.

Zapraszam na moje strony:
www.pracownia-fengshui.pl
http://clubfreedom-coopers.pl.tl

O moim bloogu

Jestem pasjonatką feng shui. Od wielu lat zajmuję się tym tematem, także zawodowo, ale blog jest jedynie skrótowym przedstawieniem prawdy o feng shui i ukazania prawdziwego oblicza tej, jakże użyteczn...

więcej...

Jestem pasjonatką feng shui. Od wielu lat zajmuję się tym tematem, także zawodowo, ale blog jest jedynie skrótowym przedstawieniem prawdy o feng shui i ukazania prawdziwego oblicza tej, jakże użytecznej sztuki.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 124857
Wpisy
  • liczba: 143
  • komentarze: 46
Galerie
  • liczba zdjęć: 21
  • komentarze: 6
Bloog istnieje od: 4154 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Favore.pl

Pytamy.pl