Bloog Wirtualna Polska
Są 1 278 882 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


Forum feng shui 9.06.2007

sobota, 09 czerwca 2007 11:54

Na forum feng shui, dużo się zmieniło. Mamy nowy dział: „4 Filary Przeznaczenia", który dotyczy bardzo starej i niezwykle skutecznej i co najważniejsze kompatybilnej z feng shui, astrologii.
Pojawiły się także nowe artykuły na temat astrologii Ki 9 Gwiazd, wraz z omówieniem wszystkich numerów Ki.
http://gracekrist.mojeforum.net/

 

 


Podziel się
oceń
0
3

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Jeśli Twoim Numerem Ki 9 Gwiazd jest 1 Woda

sobota, 09 czerwca 2007 11:53
Twój numer Ki 9 Gwiazd to:

Jedynka - Biała Woda

Warto przyjrzeć się tej osobie nieco dokładniej. Będąc numerem najbardziej yang, może ona świetnie się czuć osiągając ważne przyziemne cele, ale zawsze będzie ją silnie pociągać yin - duchowa strona życia. Taka kombinacja daje osobie 1 Woda bardzo silną intuicję.

Jedynki mogą wyglądać raczej łagodnie i opanowanie, jednak posiadają niezwykłą siłę wewnętrzną.

Prawdziwa Jedynka z krwi i kości, będzie poszukiwać ludzi, religii, książek, wszystkiego co nada sens życiu. Ten wrodzony pęd nie wynika wcale ze słabości. Przeciwnie, tak jak prawdziwa woda, osobowość ta jest bardzo elastyczna i może pójść w każdym dowolnie wybranym kierunku. Dlatego te poszukiwania mają na celu znalezienie sensu i samookreślenia, a nie dogadzanie sobie czy utrudnianie sobie życia.

Jedynki uwielbiają dwie rzeczy: obserwowanie innych i doznania erotyczne. Bywają bardzo skryte i czasem trudno odgadnąć ich myśli czy uczucia. Żywią jednak wielki szacunek dla sztuki komunikacji i są wspaniałymi słuchaczami.

Jedynki Wody potrafią zobaczyć „dwie strony medalu" naraz, więc ich opinie są zazwyczaj zadziwiająco słuszne. Mają też bardzo rozwiniętą intuicję. Wszelkie napotkane życiowe sytuacje mają dla Jedynek działanie hartujące.

Nie rezygnuj z działania tylko dlatego że boisz się popełnić błąd. Oczywiście dobrze jest pomyśleć zanim się coś zrobi, ale nie poddawaj się bierności i niezdecydowaniu.

Osoby 1 Woda urodzone w 1954 roku (do 4 lutego 1955) są wyjątkowe w naszych czasach. Urodziły się one w roku 1 Wody, w dziewięcioletnim cyklu 1 Wody i w 81-letnim cyklu 1 Wody. Są to osoby będące esencją ki Wody, wysublimowane wartości i nastawienie typowe dla wczesnego XX wieku.

Działanie pozytywne:

Rozumienie faktów i sytuacji. Silna intuicja. Komunikatywność.

Organy związane z Wodą: Nerki, pęcherz i układ rozrodczy.

Słaby punkt: Organy związane z energią Ognia i Ziemi.

Oznaki dysharmonii: Paranoja lub brak ukierunkowania.

Yin i Yang: Tworzenie napięć / szukanie harmonii

Ogólnie o tym roku:

Oprócz przebywania w miesięcznym domu, aż do lutego 2008 znajdujesz się w domu rocznym 4 Drzewa (spełnienie, rozwój, sukces). Chociaż energia roku nie będzie tak dynamiczna jak w zeszłym roku (3 Drzewo), przedsięwzięcia i projekty wprawione uprzednio w ruch, zaczną teraz dojrzewać i przynosić owoce. Inspiracja!

W tym roku ważne jest aby zajmować się istniejącą działalnością. Jeżeli cierpliwie wkładasz w coś wysiłek i to rozwijasz, zaczniesz zauważać satysfakcjonujące rezultaty. Pomyśl więc dwa razy zanim drastycznie zmienisz kierunek działania.

Ważne jest aby być raczej ostrożnym niż energicznym. „Dojrzałość" jest kluczem do sukcesu każdego zadania czy planu.

Możliwe są dolegliwości wątroby i woreczka żółciowego.

Charakterystyka pozostałych numerów Ki 9 Gwiazd jest dostępna na forum feng shui http://gracekrist.mojeforum.net

Artykuł ze strony www.9starki.com
(Tłumaczenie: Małgosia Błądek)

 


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Czy Ki 9 Gwiazd ma coś wspólnego z Feng Shui?

sobota, 09 czerwca 2007 11:50

Nie tak bezpośrednio. Ale obie dziedziny mają wspólne korzenie. Można to zobaczyć na słynnym magicznym kwadracie Luo Shu. Jest tam dziewięć numerów, a każdy z nich związany jest z określonym kierunkiem, np. 3 to wschód, a 1 to północ.

Tradycyjne Feng Shui jest chińskie i rozwijało się stopniowo. Choć zahacza o astrologię, przeznaczenie i związki, główny nacisk kładzie na przestrzeń i miejsce.

Ki 9 Gwiazd (Kyu Się Ki) jest japońskie. Reguł można nauczyć się raczej szybko, a skupiamy się głównie na aspekcie czasu. W pewnym sensie jest więc to forma astrologii. Są i tu zalecenia dotyczące przestrzeni i lokalizacji, ale są one raczej drugorzędne. Ki 9 Gwiazd używane jest przez niektórych praktyków makrobiotyki do diagnozy.

W cywilizacjach spożywających więcej pokarmów mięsnych i oczyszczonych zbóż jak makaron i chleb, prawodawstwo, organizacje i procedury wydają się być bardziej złożone. Innym przykładem jest zmiana w diecie Europejczyków, która zbiegła się w czasie z rewolucją przemysłową. Chińczycy wynaleźli makaron i historycznie rzecz biorąc, chińska dieta jest bardziej urozmaicona niż tradycyjna japońska. To może częściowo wyjaśnić rozbudowaną naturę Feng Shui.

Aż do niedawna Japonia była bardziej wyizolowana i jej dieta zawierała więcej pełnych, nie rafinowanych zbóż. Produkty pochodzenia zwierzęcego ograniczały się zwykle do ryb. Do handlu mięsem i do produkcji wyrobów ze skóry, wynajmowano cudzoziemców. To może wyjaśnić uproszczone podejście Ki 9 Gwiazd.

Żadne podejście nie jest doskonałe. Zazwyczaj zalecilibyśmy użycie Ki 9 Gwiazd do porównania energii w różnych okresach czasu, a Feng Shui do określenia oddziaływania przestrzeni. Jednak najlepiej stosować obie metody, ponieważ wzajemnie się uzupełniają.

Znajdź swój rok urodzenia i odczytaj swój numer Ki 9 Gwiazd. Jeżeli urodziłeś (-aś) się w styczniu lub na początku lutego, przeczytaj uważnie uwagi pod tabelką.

 

 

 

 

Artykuł ze strony www.9starki.com
(Tłumaczenie: Małgosia Błądek)


Podziel się
oceń
0
1

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Zdjęcia w galeriach.


wtorek, 20 marca 2018

Licznik odwiedzin:  124 872  

Kalendarz

« czerwiec »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

O mnie

Mam różne profesje, ale kocham feng shui i turystykę.

Zapraszam na moje strony:
www.pracownia-fengshui.pl
http://clubfreedom-coopers.pl.tl

O moim bloogu

Jestem pasjonatką feng shui. Od wielu lat zajmuję się tym tematem, także zawodowo, ale blog jest jedynie skrótowym przedstawieniem prawdy o feng shui i ukazania prawdziwego oblicza tej, jakże użyteczn...

więcej...

Jestem pasjonatką feng shui. Od wielu lat zajmuję się tym tematem, także zawodowo, ale blog jest jedynie skrótowym przedstawieniem prawdy o feng shui i ukazania prawdziwego oblicza tej, jakże użytecznej sztuki.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 124872
Wpisy
  • liczba: 143
  • komentarze: 46
Galerie
  • liczba zdjęć: 21
  • komentarze: 6
Bloog istnieje od: 4154 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl