Bloog Wirtualna Polska
Są 1 278 882 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


Woda w feng shui

piątek, 18 maja 2007 9:41

Feng Shui dosłownie oznacza wodę i wiatr.

Jest to starożytna chińska nauka, mówiąca o tym, w jaki sposób środowisko wpływa na ludzi. Czy ten wpływ jest dobry, czy zły. Moje wieloletnie doświadczenie, nauczyło mnie szacunku do tej wiedzy, bo sama przeszłam przez cierniste drogi. Teraz wiem, zamiast gdybać, czy to działa, czy nie.

Jednym ze składników nazwy feng shui jest Shui albo woda, więc nie powinno to nikogo zaskoczyć, że woda pełni doniosłą rolę w tej dziedzinie nauki.

Stosownie do mądrości starożytnego chińskiego Feng Shui, 'Qi' (albo inaczej, energia dająca życie, życiodajna) jest rozproszona przez wiatr i ponadto gromadzi się blisko wody. To jest bardzo ważna informacja, wręcz podstawowa.

Idealny model Feng Shui (Model Silling) jest związany z obfitością życiodajnej 'Qi'. Zatem, powinno się mieć wzgórza z tyłu (Czarny Żółw), także z lewej i z prawej (Zielony Smok, Biały Tygrys). Te nazwy są może dla nas trochę śmieszna, ale Chińczycy wszystko nazywali tym sposobem. Ale wracając do idealnego modelu feng shui, jest tak po to, by chronić 'Qi' od wywiania przez silne wiatry. To nie żart!. Dom postawiony na „wydmuchowie", nie będzie ani zdrowy, ani szczęśliwy. Z kolei z przodu powinna być rzeka albo jezioro, by pomóc zachować życiodajną 'Qi', zgromadzić ją tak, by pracowała dla mieszkańców domu.

Oczywiście w środowisku miejskim, rolę wzgórz pełnią inne budynki, kompleksy parkowe itp., a rolę rzeki - drogi, ulice, chodniki itp.

Ten idealny model wyraźnie sugeruje, że, życiodajna 'Qi' może być zachowana poprzez wodę.

Jest dość powszechne wśród praktyków feng shui, że doradza się klientom, aby umieścili wodę albo akwarium wewnątrz, czy na zewnątrz domu. Niektórzy zdecydowanie odradzają używanie wody we wnętrzach, inni każą być ostrożni. Tak, czy inaczej, miejsca te, czy wewnątrz, czy na zewnątrz, są specjalnie wybierane, stosownie do formuł feng shui i są to zwykle obszary z pomyślnym Qi. Tu trzeba znać wykres swojego domu, by poznać jego tajemnice i wiedzieć, gdzie w tym konkretnym domu są takie miejsca.

Woda pomaga zachować i zaktywizować Qi w obszarach, które są starannie wybierane.
Są to bardzo specyficzne reguły, dotyczące rozmieszczenia atrybutów wody. Umieszczenie ich w złej lokalizacji może przynieść niekorzystne konsekwencje.

Jeżeli nie planujesz skorzystać z usług praktyka feng shui, możesz rozważyć kupienie przenośnej fontanny, lub innego wodnego artefaktu, które mogą być łatwo przenoszone z miejsca na miejsce, w razie konieczności!

Dystrybucja 'Qi' w domu, jego wykres, zależy od skierowania domu, jak również od roku budowy domu.

Nie ma takiej możliwości, by podać szczegółowo, co jest dobre dla każdego domu, jednak mogę podać pewne ogólne sugestie, wynikające z HOLY I, HOLY 0. Będzie to dobre dla większości domów (ale nie dla wszystkich!) w latach 2004 - 2024. Te pomyślne lokalizacje są na południowym - zachodzie, a także w sektorze wschodnim domu.

Ważne! W latach 2004 - 2024, postaraj się nie by umieścić ich w sektorze północno-wschodnim.

Ponadto stosownie do miejsca, gdzie umieścimy wodę, musimy wiedzieć, że także kierunek strumienia jest ważny.

Grażyna Czajka-Bartosik
www.pracownia-fengshui.pl


Podziel się
oceń
0
2

komentarze (4) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Co to jest konsultacja feng shui?

czwartek, 10 maja 2007 9:13
Na naszym forum feng shui padło pytanie: Czym jest konsultacja feng shui?. Poniżej jedna z odpowiedzi:

http://gracekrist.mojeforum.net/

Droga Gaju - istotnie konsultacja feng shui MOŻE być zrobiona przy pomocy techniki wędrującej gwiazdy, ale nie jest to jedynie narzędzie, jakie MOŻE być użyte w czasie konsultacji. I bynajmniej nie chodzi tu o ilość użytych technik, ale o rozwiązanie problemu. Marleno - trzeba jednak pamiętać, że feng shui NIE JEST panaceum na wszystko, choć potrafi znaleźć rozwiązania na prawie wszystkie problemy, lub wskazać ich przyczynę i dać wskazówki, jak problem rozwiązać. Twój problem trzeba by zbadać zarówno pod względem feng shui, jak i Bazi. Pamiętajmy, że problem NIE ZAWSZE kryje się w przestrzeni. Czasem też, nosimy go w sobie. Często, problem jest w ludzkim Ego, gdzie każda ze stron walcząc nie chce odpuścić, czasem jest w przestrzeni, więc wymaga wskazówek, co zrobić, jak używać tej przestrzeni, czasem jest w naszym przeznaczeniu. Gdyby problemy były TYLKO czynnikami zewnętrznymi, człowiek byłby marionetką, a tak przecież nie jest. Działamy w określonej całości, odmiennej dla każdego z nas. Proszę, przeczytajcie nowy artykuł o Trzech rodzajach szczęścia:

http://gracekrist.mojeforum.net/viewtopic.php?p=1438#1438

Aby odpowiedzieć na pytanie Marleny, trzeba najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie: Czym jest feng shui?. W artykule, który także znajduje się na forum:

http://gracekrist.mojeforum.net/viewtopic.php?t=56

zaprezentowałam tylko niektóre definicje feng shui, bo jest wiele. Do mnie najbardziej przemawia ta:

"Feng Shui jest sztuką oceny jakości życia poprzez obserwację i analizę środowiska życia danej osoby lub osób. Jest metafizyczną dziedziną nauki, która uczy rozpoznawania i czerpania Qi (energii kosmicznej) z otaczającego środowiska. Ma ułatwiać stawianiu czoła trudnościom życia codziennego."

Według mnie, ta właśnie definicja (notabene Joela Yapa), zawiera esencję feng shui. Czyli feng shui bada jakość życia człowieka, obserwując i analizując jego środowisko przy pomocy narzędzi feng shui. Uczy, poprzez odpowiednie działanie, jak korzystać ze swojego środowiska życia, pracy, by Qi otoczenia pracowało dla człowieka, a nie przeciwko niemu.

Dlaczego?. Ano dlatego, że gdy Qi otoczenia pracuje dla człowieka, to czujemy się lepiej, mamy więcej energii, jesteśmy znacznie bardziej pozytywnie nastawieni do świata i ludzi, mamy większą motywację do działania, jesteśmy szczęśliwsi, pogodniejsi, zdrowsi, łatwiej jest nam wykorzystać potencjał, jaki w nas drzemie. Dlaczego tak się dzieje?. Otóż, gdy jesteśmy szczęśliwsi i zrelaksowani, wówczas łatwiej jest stawiać sobie nawet największe cele i je realizować, bo mamy odpowiedni zasób Qi. Często bogactwo, zamożność czy rosnące powodzenie są właśnie rezultatem odpowiedniego zasobu Qi.

To nie jest magia, ale fakt.

Jednak nawet najlepsze na świecie Feng Shui nic nie pomoże, jeśli człowiek nie podejmuje żadnych działań. Jeżeli mamy zamiar siedzieć z założonymi rękami, to najlepiej darować dobie konsultację, bo i tak nie będziemy mieli żadnych innych efektów, jak te, które osiągaliśmy dotychczas. Zdarzały mi się konsultacje, które wkładano do szuflady i nawet po latach, nic z zaleceń nie zostało zastosowane, co wprawiało mnie zawsze w osłupienie.

Przypominam o trzech rodzajach szczęścia, które są jednością i każdy z nas ma z nimi do czynienia, czy tego chce, czy nie.. Jednym z nich jest Ludzkie Szczęście, które jest związane z działaniem. Dom i człowiek także stanowią jedność. Jedno wpływa na drugie. Czasem, konsultant feng shui może powiedzieć: tu potrzebna jest ciężka praca, może też dać ci wskazówki, jak działać, co robić, bo ludzkie działanie jest bardzo ważne.

Feng Shui dysponuje wieloma technikami, czy całymi systemami, które pozwalają człowiekowi szybciej osiągnąć cel, ale działanie człowieka jest niezbędne. Feng shui ma zatem, w zanadrzu techniki, które pozwalają zbadać każde z naszych szczęść, ponieważ, jeśli któreś z nich nie funkcjonuje najlepiej, to ‘sypie się' całe życie człowieka. Dlatego trudno jest określić cenę konsultacji, ponieważ tak naprawdę, konsultant nie wie, dopóki nie spotka się z klientem, nie obejrzy, pomierzy, poobserwuje i porozmawia, jak wiele pracy będzie go to kosztowało, ile mu to zajmie czasu itd. Często jest to kompleksowa porada, gdzie trzeba sięgnąć do wielu technik, czy systemów. Rozwiązanie może być jednozdaniowe, ale droga do tego rozwiązania długa. Powiedzenie, z jakich elementów składa się konsultacje, jest niemożliwe, ponieważ, to konkretna sytuacja dobiera jej elementy. Pozdrawiam

Grażyna Czajka-Bartosik

www.pracownia-fengshui.pl


Podziel się
oceń
0
1

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Korespondencyjny kurs feng shui w ESKK

środa, 09 maja 2007 9:06
Kurs ESKK jest największym, najpoważniejszym, i - jak sądzimy - najbardziej rzetelnym opracowaniem z zakresu feng shui w języku polskim. Został napisany przez doświadczonego konsultanta i mistrza feng shui. Szczegółowo omawia pełen zakres technik feng shui - od najprostszych po bardzo zaawansowane, dlatego jest doskonałym źródłem wiedzy zarówno dla początkujących, jak i dla osób już zaznajomionych ze sztuką feng shui.

http://www.feng-shui.eskk.pl/

Uczestnicząc w kursie, nauczysz się rozpoznawać miejsca szczęśliwe i niepomyślne oraz opracowywać mapę przepływu energii qi w pomieszczeniach i zmieniać ich jakość energetyczną za pomocą kolorystyki i umeblowania. Zaznajomisz się także z chińskim astrologicznym kalendarzem słoneczno-księżycowym i nauczysz się sporządzać osobiste horoskopy, dzięki którym wyznaczysz szczęśliwą datę na rozpoczęcie ważnej sprawy, określisz sprzyjające kolory, okoliczności i zawody dla poszczególnych osób. Zdobędziesz wiedzę, która pozwoli Ci zmienić swoje życie: dopasujesz kolorystykę ubioru i aranżację otoczenia, tak by korzystnie wpływały na Twoje zdrowie, związki, karierę i finanse.

Umiejętność kształtowania otoczenia w celu zapewnienia pomyślności można wykorzystać dla celów zawodowych. Wiedza o feng shui przyda się projektantom wnętrz, ogrodów i terenów zielonych, architektom i inżynierom budowlanym. Wykorzystując koniunkturę, jaka wzorem krajów zachodnich pojawiła się już w Polsce, możesz zrobić karierę zawodowego doradcy feng shui.

Na kursie "Feng shui" uczysz się według

METODY EDUKACYJNEJ ESKK,
której zalety to:

SWOBODA NAUKI
- możesz uczyć się w dowolnym miejscu i kiedy tylko chcesz! Sam ustalasz swoje tempo nauki, w zależności od tego, czy akurat jesteś mocno zapracowany, czy też masz więcej czasu na naukę. W trakcie kursu możesz zmieniać tempo nauki. Wystarczy, że zgłosisz to w dziale obsługi studenta.

POMOC OSOBISTEGO NAUCZYCIELA
- przez cały czas trwania kursu pozostajesz pod opieką doświadczonego nauczyciela. Twój osobisty nauczyciel będzie sprawdzał Twoje prace domowe i - jeśli zajdzie taka potrzeba - udzielał dodatkowych wyjaśnień i informacji. więcej »

WAŻNE! Teraz możesz decydować o sposobie odrabiania prac domowych na kursie "Feng shui"! Możesz wybrać formę tradycyjną (odsyłasz prace pocztą) albo odrabiać prace przez Internet! Przekonaj się, jak łatwo i sprawnie możesz kontrolować swoje postępy w nauce! więcej »

PRZYSTĘPNE MATERIAŁY LEKCYJNE - materiały lekcyjne zostały opracowane tak, aby każdy mógł się z nich uczyć samodzielnie. W ESKK otrzymujesz materiały zawierające wiele ilustracji i interesujących przykładów, które inspirują Cię do dalszej nauki. Każdy pakiet lekcyjny zawiera przejrzyście opracowane materiały lekcyjne z ćwiczeniami i zadaniami praktycznymi oraz pracą domową. Korzystając z pomocy Twojego osobistego nauczyciela, z lekcji na lekcję będziesz robił duże postępy w nauce, a Wasza współpraca dodatkowo będzie motywowała Cię do tego, aby ukończyć kurs. więcej »

W ramach kursu "Feng shui" otrzymasz:

20 zeszytów lekcyjnych;
20 prac domowych, które możesz przesłać nauczycielowi do sprawdzenia;
opiekę osobistego nauczyciela w trakcie całego kursu;
publikacje dodatkowe: "Poradnik dla studentów ESKK", "Magazyn ESKK", "Kurier ESKK".

A wszystko to prosto do domu!
Wraz z pierwszym pakietem lekcyjnym (lub całym kursem, jeśli zdecydujesz się na taką opcję zakupu) otrzymasz kolorowy segregator, dzięki któremu łatwiej Ci będzie przechowywać materiały lekcyjne. Wszystkie lekcje będziesz miał zebrane w jednym miejscu, co okaże się niezwykle wygodne w czasie powtórki materiału.

EGZAMINY I CERTYFIKATY
Po ukończeniu kursu "Feng shui" możesz otrzymać zaświadczenie ESKK dokumentujące ukończenie przez Ciebie kursu.

TEMPO NORMALNE
czas trwania kursu: 20 miesięcy (1 pakiet lekcyjny w miesiącu);
średni czas nauki: 3 godziny w tygodniu;
opłata za kurs: 57 zł -> 48 zł miesięcznie.

TEMPO SZYBKIE
czas trwania kursu: 10 miesięcy (2 pakiety lekcyjne w miesiącu);
średni czas nauki: 6 godzin w tygodniu;
opłata za kurs: 2 X 57 zł -> 2 X 48 zł miesięcznie.

KUP CAŁY KURS OD RAZU
skorzystasz z dodatkowego 10% rabatu (łącznie: 15%+10% rabatu!)
masz zapewnioną pełną obsługę (opieka osobistego nauczyciela, możliwość odsyłania prac domowych do korekty itp.)
Cena kursu obejmuje: materiały lekcyjne, prace domowe, dodatkowe publikacje, opiekę osobistego nauczyciela i korektę prac domowych. Do ceny pierwszego pakietu lekcyjnego (lub do ceny za cały kurs - jeśli wybrałeś tę opcję) doliczamy jednorazową opłatę wpisową - tylko teraz w promocji: 50 zł -> 25 zł (osoby, które uczyły się w ESKK i wnosiły już kiedyś opłatę wpisową, nie wnoszą jej ponownie).

http://www.feng-shui.eskk.pl/


Podziel się
oceń
0
1

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Co zrobić, by poznać wykres swojego domu, czy firmy?

środa, 09 maja 2007 9:02
Jednym z elementów jest zrobienie odczytu kompasem strony skierowania budynku, w którym mieszkamy, czy prowadzimy nasza firmę. O tym, jak znaleźć stronę skierowania pisałam już wcześniej, dlatego odsyłam do archiwum bloga. Teraz skupimy się tylko na odczycie kompasu.
Co mierzymy: jak już napisałam, mierzymy stronę skierowania domu. Jest to ściana, która ma największą powierzchnię okien, czy w ogóle przeszkleń. Jednak czasem, może być problem z określeniem, która ściana jest stroną skierowania. Dlaczego?. Ponieważ o tym decydują także inne czynniki. Odsyłam do artykułu na ten temat, na tym blogu. Jest tak, ponieważ musimy wziąć pod uwagę także takie czynniki, jak: nasłonecznienie, ruch, otwartość przestrzeni i kilka innych.

Co jeszcze: otóż pomiarem jest linia prostopadła do ściany skierowania. Dobrym pomysłem jest wziąć karton i narysować na nim dwie czerwone linie, przecinające się pod kątem prostym. Na środku, na przecięciu tych linii można przykleić swój kompas. Następnie z całym kartonem (najlepiej, gdy jest on kwadratowy, podchodzimy do ściany. Przykładamy jedną ze stron kwadratowego kartonika do tej ściany. Czerwona linia pokaże Ci odczyt. Oczywiście, ja używam kompasów, które służą temu celowi, ale można także wykorzystać kompas zachodni.

Powinno się zrobić kilka odczytów, na przykład co metr i zapiać wyniki. Dobrze jest powtórzyć to samo w odległości 1 metra od ściany, a potem 2 metrów. Proszę zwrócić uwagę na wszelkie metalowe przedmioty na sobie i w pobliżu, bo one mogą fałszować odczyt.

Poniższy rysunek pokazuje dokładnie o co chodzi.

Pomiar kompasem strony skierowania budynku, to jakby znalezienie azymutu, pomiędzy północą, a kierunkiem, którego szukamy. Nas interesuje linia prostopadła do ściany domu. Czyli stajemy plecami do ściany i robimy pomiar. Dolna krawędź rysunku, to ściana domu, do którego stoimy plecami. Strzałka na podstawce kompasu - wskazuje interesujący nasz kierunek, czyli odczyt.

Przykłady kompasów, którymi można z powodzeniem zrobić odczyt.

Grażyna Czajka-Bartosik
www.pracownia-fengshui.pl

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Znajdowanie Twojej Trzeciej Liczby Ki w astrologii Ki 9 Gwiazd

piątek, 04 maja 2007 13:34

Zadanie:
1.Oblicz Liczby Ki dla osoby urodzonej 10 kwietnia 1978
2.Oblicz swoje własne Liczby Ki
3.Oblicz Liczby Ki osób, których daty urodzenia są Ci znane


Poprzednie odcinki artykułu pokazały, jak obliczyć Pierwsza i Drugą Gwiazdę Ki. Czas na Trzecią z nich. Tę Trzecią Gwiazdę spisuje się z poniższej tabeli. Jednak warunkiem jest znajomość Pierwszej i Drugiej Gwiazdy. W naszym przykładzie analizowaliśmy osobę urodzona w marcu 1964 roku. Jej dwie pierwsze liczby to 9-4

Zatem poszukajmy tej kombinacji w poniższe tabeli

Teraz każdy może sam obliczyć swoje Gwiazdy Ki

W ostatniej kolumnie znajdujemy 9 - 4 - 1

Grażyna Czajka-Bartosik

www.pracownia-fengshui.pl


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Zdjęcia w galeriach.


wtorek, 20 marca 2018

Licznik odwiedzin:  124 863  

Kalendarz

« maj »
pn wt śr cz pt sb nd
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

O mnie

Mam różne profesje, ale kocham feng shui i turystykę.

Zapraszam na moje strony:
www.pracownia-fengshui.pl
http://clubfreedom-coopers.pl.tl

O moim bloogu

Jestem pasjonatką feng shui. Od wielu lat zajmuję się tym tematem, także zawodowo, ale blog jest jedynie skrótowym przedstawieniem prawdy o feng shui i ukazania prawdziwego oblicza tej, jakże użyteczn...

więcej...

Jestem pasjonatką feng shui. Od wielu lat zajmuję się tym tematem, także zawodowo, ale blog jest jedynie skrótowym przedstawieniem prawdy o feng shui i ukazania prawdziwego oblicza tej, jakże użytecznej sztuki.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 124863
Wpisy
  • liczba: 143
  • komentarze: 46
Galerie
  • liczba zdjęć: 21
  • komentarze: 6
Bloog istnieje od: 4154 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl