Bloog Wirtualna Polska
Są 1 278 882 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


Astrologia Ki 9 Gwiazd - lekcja trzecia

niedziela, 22 kwietnia 2007 10:57

Witam,
Kontynuujmy kolejną lekcję.
Pełny wykres Gwiazd Ki składa się z 3 Liczb. Pierwszą już nauczyliśmy się obliczać, czas na drugą. Aby znaleźć swoją Drugą Liczbę Ki - Gwiazdę Miesiąca urodzenia, musimy znać swoją Pierwszą Liczbę Ki. Jeśli ktoś jeszcze jej nie obliczył, zapraszam do lektury poprzedniego artykułu cyklu.

Spójrz w poniższą tabelkę:

Jeżeli Twoją Pierwszą Gwiazdą jest albo 1, 4, albo 7 sprawdzasz drugą kolumnę.
Jeżeli Twoją Pierwszą Gwiazdą jest albo 3, 6, albo 9 sprawdzasz trzecią kolumnę,
a gdy Pierwszą Gwiazdą jest albo 2, 5, czy 8 sprawdzasz czwartą kolumnę tabelki.

Zatem, najpierw znajdź kolumnę, zaznaczoną na czerwono w tabelce, która zawiera Twoją Pierwszą Gwiazdę, a potem odszukaj miesiąc swojego urodzenia. Teraz odczytaj swoją Drugą Gwiazdę.

Bardzo ważne!
W Ki 9 Gwiazd lata i miesiące nigdy nie rozpoczynają się pierwszego dnia miesiąca, czy roku. Jeżeli Twoje urodziny przypadają pomiędzy 1 a 9 dniem miesiąca, może się zdarzyć, że będziesz zmuszony/a zaadoptować Gwiazdę poprzedniego miesiąca. To trzeba sprawdzić w specjalnym almanachu.


Załóżmy, ze przykładowa osoba urodziła się w roku 1964 i miesiącu marcu. Oto jej dwie Liczby Ki

Jeżeli masz pytania, to tradycynjie zapraszam na forum feng shui

http://gracekrist.mojeforum.net/


Podziel się
oceń
0
1

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Astrologia Ki 9 Gwiazd - lekcja druga

niedziela, 22 kwietnia 2007 10:53

Jak znaleźć swoje Gwiazdy Ki 9 ?

Jak już wcześniej wspomniałam, pełny osobisty wykres Ki 9 Gwiazd składa się z 3 Liczb. Jak je znaleźć?.

Pierwszą liczbę znajdujemy na podstawie roku urodzenia.
Należy, po prostu, wziąć swój rok urodzenia i dodać wszystkie cztery cyfry roku, zredukukować je do 1 pojedynczej cyfry i odejąć wynik od 11.

Ponieważ, Rok chiński rozpoczyna się albo 4 albo 5 Lutego i trwa do 3 albo 4 Lutego następnego roku, dlatego, jeżeli urodziny przypadają w okresie gregoriańskim pomiędzy 1 Stycznia, a 4 Lutego, jesteś osobą uważaną za urodzoną w poprzednim roku.

Zarówno mężczyźni jak i kobiety obliczają swoją pierwszą (roczną) Gwiazdę Ki Dziewięciu Gwiazd używając tego samego obliczenia.
Przykłady:
1973 1+9+7+3=20 2+0=2 11-2=9 9 Ogień
1997 1+9+9+7=26 2+6=8 11-8=3 3 Drzewo
2005 2+0+0+5=7 7 11-7=4 4 Drzewo

Przypuśćmy, ze mamy osobę urodzoną 23.01.1964 roku. Ponieważ, jej rok urodzenia przypada na styczeń, zaliczamy ją do roku 1963. Zsumujmy 1+9+6+3=19 i dalej 1+9=10 i znów musimy sprowadzić wynik do pojedynczej cyfry, więc mamy 1+0=1. Teraz odejmujemy wynik od 11. I mamy 11-1=10 (1+0=1). Osoba ta ma pierwszą Liczbę Ki 1 WODA

Osoba urodzona w tym samym roku, ale po 3-4 lutym, bedzie osobą 9 Ogień

A teraz spójrz na poniższą tabelke, by sprawdzić, czy obliczenia zostały zrobione dobrze

I to na razie tyle

http://gracekrist.mojeforum.net/


Podziel się
oceń
2
3

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Astrologia Ki 9 Gwiazd - lekcja pierwsza

niedziela, 22 kwietnia 2007 10:48

Zgodnie z obietnicą, zaczynam zamieszczać krótkie informacje o Ki 9 Gwiazd.

Co prawda, astrologia i dywinacja Ki 9 Gwiazd jest bardzo rozległym tematem, którego nie można przekazać w kilku zdaniach, niemniej pewne, podstawowe zasady mogą być przyswojone przez każdego, w ciągu krótkiego czasu. I już na tej podstawie można prześledzić swoje cykle czasowe, przyjrzeć się typowi swojego temperamentu.

Aby wykonać trafną prognozę Ki 9 Gwiazd, wcale nie są wymagane jakieś nadzwyczajne umiejętności. Generalnie, każdy może to zrobić, a metoda jest prosta. To, czego należy się nauczyć, to, jak mawia Heluo

Tłumaczyć Gwiazdy na zdarzenia i zdarzenia z powrotem na Gwiazdy.

Proste, prawda? Very Happy
Czyli mówiąc inaczej, patrzymy na Gwiazdy, wędrujące przez Luo Shu (kwadrat Saturna) w ich dziennej, miesięcznej, czy rocznej wędrówce i prognozujemy najbardziej prawdopodobny rezultat zdarzeń. Musimy zatem, dokładnie znać właściwości każdego Pałacu Luo Shu i każdej Gwiazdy oraz znać schemat "latania" Gwiazd po Lo Shu.

Znawcy feng shui mogą wykorzystać te wszystkie informacje z FS. Może być też pomocnym kalendarz zamieszczany na tym forum, gdzie są zamieszczone lata, miesiące i dni w Ki 9 Gwiazd.

Poniżej praktyczny rysunek, do nauki schematu „latania" Gwiazd po kwadracie Saturna, który trzeba znać na pamięć.

oraz Kwadrat Saturna - Luo Shu, który również trzeba sobie zapamiętać

Jedną z właściwości tego kwadratu jest to, że suma liczb w dowolnych kierunkach (poziomo, pionowo, po przekątnej) równa się zawsze 15, a po dalszym zsumowaniu jest to liczba 6 (ponieważ 1+5=6). Obie te liczby mają bardzo głęboką wymowę. Ale Kwadrat ten posiada również inne ciekawe właściwości, które stają się widoczne dopiero wtedy, gdy nałożymy na niego, magiczny symbol Saturna, który znajdziecie poniżej.

Jak widać linie symbolu łączą liczby w taki sposób, że otrzymujemy 3 dobrze znane konsultantom FS zbiory. Nie trudno jest zauważyć, że

1. właściwością zbioru 3-6-9, jest to, że jest on zawsze podzielny przez 3.

2. Każda liczba ze zbioru 1-4-7 jest podzielna przez 3, po wstępnym pomniejszeniu jej o liczbę 1.

3. Ze zbiorem 2-5-8 jest odwrotnie tzn. jest on podzielny przez 3 jeżeli uprzednio dodamy do niego liczbę 1.

W ten sposób możemy łatwo rozpoznać do którego ze zbiorów należy dowolnie duża liczba. Na poniższym schemacie, widać doskonale owe zbiory liczb. Nie zobaczylibyśmy ich na 'zwykłym' kwadracie saturna. Widać je na Pieczęci Saturna.

Tutaj jest 9 Gwiazd, z których każda należy do jednego z żywiołów Pięciu Przemian (Wu Xing), czyli Drzewa, Ognia, Ziemi, Metalu i Wody, oraz posiada swój własny kolor.

1 Woda 1 Biały
2 Ziemia 2 Czarny
3 Drzewo 3 Jadeitowy
4 Drzewo 4 Zielony
5 Ziemia 5 Żółty
6 Metal 6 Biały
7 Metal 7 Czerwony
8 Ziemia 8 Biały
9 Ogień 9 Purpurowy

Ki 9 Gwiazd używamy nie tylko, by ocenić sprawy dotyczące charakteru osoby, jej temperamentu, relacji, zdrowia i kariery, ale możemy użyć Luoshu, by przewidzieć osobiste i globalne zdarzenia.

Osobisty wykres Ki 9 Gwiazd składa się z 3 liczb.
Pierwsze dwie Gwiazdy są zsynchronizowane i są obliczane z roku i miesiąca urodzenia danej osoby. Trzecia Gwiazda jest związana z kierunkiem, w którym Pierwsza Gwiazda znajdowała się w kwadracie miesiąca urodzenia osoby. W tej chwili wygląda to dość skomplikowanie, ale w rzeczywistości jest bardzo proste.

W oryginalnym chińskim formacie, trzecia Gwiazda wiązała by się również z aspektem czasu, jako, że wtedy trzecia Gwiazda przedstawia Qi (Ki) na dzień urodzenia osoby.

Ki Dziewięciu Gwiazd pochodzi ze starożytnych chińskich systemów astrologicznych, chociaż czasami odnoszone jest ono do japońskiej Astrologii, ponieważ w 1924 Shinjiro Sonoda zastosowywał ten chiński format w astrologii. Ki Dziewięciu Gwiazd używa Luoshu, które samo w sobie jest częścią większej i dużo starszej tablicy znanej jako Kanagi Gruma, składającej się z 81 Liczb. Luoshu używa 9 Liczb.

Każda Gwiazda rządzi pewnym organem i wtedy owe trzy Gwiazdy dają wspaniały wgląd do kondycji i zdrowia człowieka. Chińczycy mówią: "organy produkują emocje".

Ano, tak to jest, ze wraz z pierwszym oddechem, panująca wtedy jakość niebiańskiej i ziemskiej Qi zostaje odciśnięta na meridianach i organach człowieka. A ponieważ organy produkują emocje, więc to daje nam podstawy, by uważać swój charakter i temperament jedynie jako symptomy, czy wgląd do jeszcze głębiej leżącego świata Qi meridianów i organów. To sugeruje też, że możemy użyć Ki 9 Gwiazd, by oszacować nasze aktualne zachowanie i starać się je zmienić.

http://gracekrist.mojeforum.net


Podziel się
oceń
4
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Dom przy kościele

niedziela, 22 kwietnia 2007 8:13
 

Witajcie,

Kolejne sprawozdanie z działalności forum feng shui.

http://gracekrist.mojeforum.net/

  1. Zakup nowego domu. Oto jeden z postów:

Budowa domu, to najbardziej komfortowa sytuacja. Dobry wybór działki, to podstawa. Nie na każdej działce, zbudujesz dom, który będzie miał dobre feng shui. Trzeba zwrócić uwagę na formę i na wykres domu. Forma, to oczywiście otoczenie. Jeżeli budujesz na terenie, który jest niezagospodarowany, ale wiesz, że będzie, to rzeczywiście, warto się zapoznać z planem zagospodarowania, o ile to jest możliwe. Jeżeli są to działki do wykupu indywidualnego, to możesz mieć problem z określeniem, jak Twój dom postawić, by inne go wspierały. Zapoznaj się ze wszystkimi warunkami zabudowy tej działki, bo to może zadecydować, czy możesz postawić dom o dobrym wykresie, czy nie. Pamiętaj, że wydasz wiele pieniędzy, więc powinna Cię interesować jakość takiej inwestycji.

Gotowe projekty - hmm..
One niestety rzadko pasują do wykresów domów. Przynajmniej, ja nie trafiłam na tak komfortową sytuację. Piszę „komfortową", bo wiemy, że gotowe projekty są wielokrotnie tańsze. Jednak, zbyt wiele musi być spełnionych warunków, by taki projekt okazał się przydatny. Z doświadczenia wiem, że niewiele można zmienić w gotowym projekcie. Projektant zezwala najczęściej, tylko na lustrzane odbicie i pewne drobne zmiany. To może się okazać niewystarczające, by wykres domu współgrał a projektem.

Zobacz inne wątki:

http://gracekrist.mojeforum.net/

 

  1. Dom w pobliżu kościoła.

Kościoły są obiektami szczególnego przeznaczenia. Często zalicza się je do tzw. fizycznego ShaQi (shar), które ma związek z tym, co widzimy, co nas otacza, co jest uważane za szkodliwe dla człowieka, będące dla niego zagrożeniem, czy to bezpośrednim, czy psychologicznym. Stare kościoły zawsze były budowane w szczególnych miejscach. Takie miejsca były starannie wybierane. Generalnie, uważa się, ze absorbują one całą energię ze środowiska dla swoich potrzeb. Jest to korzystne dla świątyni, ale nie uważa się tego za szczególnie korzystne dla okolicznych domów, ponieważ oddają one swą Qi na rzecz kościoła. Poza tym, są to bardzo wysokie obiekty (w Twoim przypadku jest to kościół gotycki z wysokimi wieżami), które dominują nad otoczeniem i wywierają swoisty nacisk. Ale i ta sytuacja, nie jest z góry skazana na niepowodzenie, ponieważ wszystko zależy od relacji pomiędzy nimi. Sama obecność kościoła jeszcze niczego nie przesądza.

Zobacz inne wątki

http://gracekrist.mojeforum.net/

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Co nowego na forum feng shui?

piątek, 20 kwietnia 2007 8:33

Co nowego na forum feng shui?
http://gracekrist.mojeforum.net

Forum ma już prawie 5 miesięcy i 60 uczestników, którzy napisali ponad 1100 postów.
A jakie tematy zostały poruszone?
Oto kilka z nich:
1. zakup nowego domu
2. gdzie dać ogród?
3. wymiana dachu
4. gdzie jest skierowanie domu?
5. jak zrobić wykres własnego domu?
6. zakup nowego mieszkania

I wiele innych tematów
http://gracekrist.mojeforum.net

Można także uzyskać informacje o szkołach feng shui w Polsce, gdyż każda z nich ma swoją stronkę z informacjami.

Aby czytać informacje trzeba się zarejestrować.
Zapraszam
http://gracekrist.mojeforum.net


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

I znowu ja

czwartek, 05 kwietnia 2007 13:22


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

to też ja

czwartek, 05 kwietnia 2007 13:13

 


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Kim jestem...

wtorek, 03 kwietnia 2007 12:38
Z wykształcenia jestem mgr turystyki i instruktorem relaksacji. Jednak po kilku latach pracy, zmieniłam swoją profesję. Ukończyłam studium Medycyny Chińskiej w Katowicach. Przez kilka lat byłam naturoterapeutą.

Obecnie od 1994 studiuję FengShui. Filozofia Dalekiego Wschodu zafascynowała mnie do tego stopnia, że stała się sposobem mojego życia, sposobem patrzenia na świat i ludzi. Po kilku latach studiów, w roku 2000, rozpoczęłam praktykę konsultanta i założyłam Pracownię FengShui w Katowicach. Ogrom wiedzy, która kryje się pod hasłem "FengShui" powoduje, że zgłębianie jej tajników nigdy się nie kończy.

Zajmuję się także systemami dywinacyjnymi takimi jak: 4 Filary Przeznaczenia, Ki 9 Gwiazd, także astrologią i numerologią wschodnią i zachodnią.

Ukończyłam kilka kursów, Akademię Feng Shui we Wrocławiu, a następnie Collegium Feng Shui Człowiek Przestrzeń Czas. Jestem uczennicą Howarda Choy`a, oraz Mistrza Heluo. Od 2005 roku, także moderatorem polsko-angielskiego forum, gdzie pod kierunkiem Mistrza Heluo, ucznia Josepha Yu, są prowadzona jest nauka oraz dyskusje na wszelkie tematy związane z FengShui, Ki 9 Gwiazd, 4 Filarami Przeznaczenia. Jest także założycielka polskiego forum feng-shui oraz Klubu FengShui w Mikołowie.

Od kilku lat prowadzę wykłady i piszę artykuły na temat FengShui. Niektóre artykuły są opublikowane w Internecie: www.psychotronika.pl oraz www.cudownyportal.pl

Moim celem stało się rozpowszechnianie FengShui wśród ludzi Zachodu, przełamywanie tabu, które towarzyszy FengShui, oraz zmiana jego wizerunku. Stworzyłam także TopListę, gdzie mogą promować swoją fachowość ci, którzy uważają, że ich wiedza jest odpowiednią, by pomagać innym ludziom.

Kwalifikacje w zakresie Feng Shui:
1. Akademia Feng Shui we Wrocławiu - licencja zawodowa nr licencji 032/I/I/2000 podpisanej przez prof. dr hab. inż. Zbigniewa Królickiego
2. Certificate Feng Shui I & II and Business Feng Shui - uzyskany w Szkole QI-Mag prof. Jess T.Y. Lim.
3. Certificate of Attendance "Xuan Kong Feng Shui " - uzyskany u Mistrza Heluo (Roel Hill)
4. Certificate of Attendance "Four Pillars of Destiny" - uzyskany u Mistrza Heluo (Roel Hill)
5. Collegium Feng Shui Człowiek Przestrzeń Czas The Feng Shui Collage of Sydney. Szkoła chińskiego Mistrza Howarda Choy

Stopień I - "Fundamenty Feng Shui, Historia, Filozofia, Teoria.",
"Klasycy Szkoły Formy".
Stopień II - Xing Shi Pai - "Szkoła Formy".
Stopień III - Bazhai Pai - "Szkoła Kompasu".
Stopień IV - Fei Xing Pai - "Szkoła Wędrującej Gwiazdy".

Napisane i opublikowane artykuły

Artelis:
1. Wyprawy Zheng He
2. Feng Shui - czym jest, a czym na pewno nie jest
3. Wykres urodzeniowy domu
4. Chińska Geomancja
5. Właściwy czas, właściwe miejsce

Artykularnia:
1.Feng Shui - czym jest, a czym na pewno nie jest
2.Chińska Geomancja - Feng Shui

Elens.pl:
Feng Shui - czym jest, a czym na pewno nie jest

Free-Art.pl:
Chińska Geomancja

iThink:
1. Feng Shui - właściwy czas, właściwe miejsce Zaakceptowany
2. Chińska geomancja
3. Postać Guo Pu

CUDownyportal.pl
1. Chińska Geomancja

Studio Astropsychologii:
2. Rozważania na temat jednej z definicji Feng Shui
3. Historia FengShui
4. Chińska Geomancja - Feng Shui
5. Zheng He

Dodatkowe Informacje

1. Moderator i tłumacz polsko-angielskiego forum FengShui Mistrza Heluo:

http://groups.yahoo.com/group/HeluoFengShui-Polski-Forum/

Właściciel forum feng shui

http://gracekrist.mojeforum.net/

2. Pełniła funkcję przewodniczącej Komisji do spraw konsultantów w 2005r.

3. Przeprowadzone wykłady:
- "Energetyczne Czwartki" - Bytom (Budynek PRB-Bytom ul. Moniuszki)
- "Dom Kultury" - Chrzanów
- Ośrodek "Wszystkiego Najlepszego" - Chrzanów
- Targi Ezoteryczne Mysłowice
- Centrum Terapii Naturalnych "Alderan" - Mikołów
- Club "O`jejku" Katowice ul. 3-go maja
- Restauracja "Pod Złotym Osłem" - Katowice ul. Dworcowa
- Klub "Atmosfera" Katowice ul. Kilińskiego
- Klub Przy Teatrze im. Wyspiańskiego Katowice ul. Warszawska

 4. Przeprowadzone warsztaty:
- PROGRESSteron Katowice 20-22.10.2006

- PROGRESSteron XI Katowice 2007
- Kliczków 15.02.2006

5. Moje blogi na temat feng shui:
- www.gracekrist.blog.interia.pl
- www.fengshui.blog4u.pl
- www.gracekrist.blox.pl
- www.fengshui.bblog.pl
- www.gracekrist.bloguj.eu
- www.pracowniafengshui.broszka.pl
- www.pracownia-fengshui.blogspot.com
- www.pracownia-fengshui.bloog.pl

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Kociaczki

niedziela, 01 kwietnia 2007 14:29


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Zdjęcia w galeriach.


wtorek, 20 marca 2018

Licznik odwiedzin:  124 879  

Kalendarz

« kwiecień »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

O mnie

Mam różne profesje, ale kocham feng shui i turystykę.

Zapraszam na moje strony:
www.pracownia-fengshui.pl
http://clubfreedom-coopers.pl.tl

O moim bloogu

Jestem pasjonatką feng shui. Od wielu lat zajmuję się tym tematem, także zawodowo, ale blog jest jedynie skrótowym przedstawieniem prawdy o feng shui i ukazania prawdziwego oblicza tej, jakże użyteczn...

więcej...

Jestem pasjonatką feng shui. Od wielu lat zajmuję się tym tematem, także zawodowo, ale blog jest jedynie skrótowym przedstawieniem prawdy o feng shui i ukazania prawdziwego oblicza tej, jakże użytecznej sztuki.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 124879
Wpisy
  • liczba: 143
  • komentarze: 46
Galerie
  • liczba zdjęć: 21
  • komentarze: 6
Bloog istnieje od: 4154 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl