Bloog Wirtualna Polska
Są 1 278 882 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


Skierowanie i Osadzenie domu

sobota, 31 marca 2007 13:23
Pojęcie skierowania i osadzenia budynku w szkole Xuan Kong Feng Shui, nie jest tym samym, co skierowanie w szkole Black Hat.

Abyśmy mogli zrobić wykres dla naszego domu, musimy bardzo dokładnie określić, gdzie nasz dom ma skierowanie, a gdzie jest jego Osadzenie. W systemie Black Hat interesujemy się drzwiami głównymi, ale dla potrzeb Xuan Kong Fen Shui jest to nieprawidłowe. Musimy zatem nieco uściślić, czym jest Skierowanie w Xuan Kong Feng Shui. Skierowanie domu, to strona budynku, która otrzymuje najwięcej Qi typu Jang, to właśnie tu dokonujemy odczytu kompasu, aby określić dokładny typ Qi Jang, którą dom otrzymuje. Jeżeli chodzi o Qi typu Jang, odnosimy to do Qi środowiskowej, nie do Qi Jang, w rozumieniu ludzkiej aktywności. Także nie odnosimy tego do położenia drzwi, ponieważ mogą one równie dobrze być w innym Pałacu (stronie domu) niż jego Skierowanie. Często decydującym jest to, że strona Skierowania posiada Ming Tang.

Warto wiedzieć, że ludzie pracują lepiej, gdy mogą działać w aktywnych pomieszczeniach, czyli tych typu Jang. natomiast będą znacznie zdrowsi i bardziej wypoczęci, gdy mogą spać i wypoczywać w pomieszczeniach pasywnych, typu Jin. Czy tak są projektowane domy?. Nie!. Niestety, niektóre domy zmuszają nas do aktywności w obrębie przestrzeni bardziej jin, a wypoczynku w miejscach bardziej jang.

Określenie, która strona domu jest stroną skierowania, jest często sporym wyzwaniem, nawet dla wprawnych konsultantów. Dzieje się tak z powodu wizji architektonicznych tworzonych bez elementarnej znajomości feng shui. Niemniej, aby określić skierowanie naszego domu, potrzebujemy garść podstawowych informacji i kompas.

Chociaż, w niektórych nowoczesnych domach, trudno jest określić Skierowanie i Osadzenie, ponieważ, jak już wspomniałam, są one budowane bez znajomości feng shui. Jednak, warto wiedzieć, że większość konstrukcji posiada tylko jedno Skierowanie i Osadzenie.

Zazwyczaj, w normalnym budynku, wszystkie piętra mają takie samo Skierowanie. Jednakże niektóre, nowoczesne domy (bloki mieszkalne), które mają odrębne mieszkania, mogą dla każdego mieszkania, mieć swoje własne Skierowanie, choć na oko tego nie widać.

Strona Skierowania jest określona jako strona, z której budynek otrzymuje najwięcej energii typu jang.

Warto też wiedzieć, że architektoniczny front budynku, nie zawsze pokrywa się z jego skierowaniem. Dlatego, jeśli architekt powie, że „tu jest front", dla nas wcale tak nie musi być.

Najczęściej, architekci nazywają frontem architektonicznym miejsce, lub raczej stronę budynku, która jest architektonicznie zaprojektowana tak, aby służyła jako front. Zwykle jest to najbardziej reprezentacyjna ściana budynku. Także, zwykle - ale nie zawsze - zawiera ona główne wejście. Jednakże, ten architektoniczny front nie zawsze jest tym, co rozumiemy w Xuan Kong Feng Shui jako Skierowanie. To jest dla nas bardzo ważne!. Front architektoniczny może, ale wcale nie musi zawierać główne drzwi czy interesujący nas Pałac Frontowy.
Główne wejście jest podstawą przepływu Qi każdego budynku. Tędy wchodzi też Ludzki Smok. Jednakże, ponieważ Skierowanie i drzwi główne to nie to samo, możemy je często znaleźć w różnych stronach budynku. Ale zdarza się, że Główne wejście może być także zlokalizowane na tej samej ścianie, co Skierowanie, tyle, że nie w tym samym 45 stopniowym sektorze kompasu (to jest temat dla bardziej zaawansowanych). Trzeba tu być ostrożnym i nie decydować pochopnie. W naszym rozważaniu, bierzemy pod uwagę wiele czynników. Oto niektóre z nich:

Okna są niezwykle ważne przy określaniu strony Skierowania budynku. Strona z największą łączną powierzchnią okien ma pierwszeństwo przed stroną, która ma mniejszą łączną powierzchnię okien. Okna, które można otworzyć, mają pierwszeństwo przed takimi, których nie można otworzyć. Jest to bardzo ważne!. W Feng shui, okna zamknięte są uważane za Górę, słabą, bo słabą, ale Górę.

Te wszystkie czynniki, muszą być wzięte pod uwagę, zanim podejmiemy decyzję, że dana ściana jest ścianą Skierowania. Ale to nie jest wszystko. Przyjrzyjmy się idealnemu modelowi domu, idealnie wkomponowanego w otoczenie, gdzie projekt architektoniczny współgra z feng shui. A więc, idealnie zaprojektowany budynek, według terminologii Feng Shui powinien być usytuowany zgodnie z tzw. Zasadą Fotela (model Siling, Cztery Mityczne Zwierzęta) i powinien zawierać:

Cóż, w tym miejscu zakończę. Jesli Cię to zainteresowało, resztę doczytasz na forum feng shui

http://gracekrist.mojeforum.net/index.php

Jeśli, Cie to nie interesuje, to i tak szkoda pisania :)

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Feminostrada

piątek, 02 marca 2007 23:53

                                       PRZEGLĄD FILMÓW O TEMATYCE KOBIECEJ

                                                 www.feminostrada.pl

                                                    8-11 MARCA 2007

                           Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach

Zapraszamy na FEMINOstradę - Przegląd Filmów o Tematyce Kobiecej, który odbędzie się w dniach 8 11 marca  2007 w ramach 11 Rozwojowo-Rozrywkowego Festiwalu dla Kobiet PROGRESSteron w Katowicach (http://www.dojrzewalnia.pl/)

Przez 4 dni będziemy obcować ze sztuką filmową,  oglądając świat kobiet oczami najlepszych reżyserek i reżyserów. 

Na ekranie zobaczymy rozterki dorastających dziewczyn (Palindromy), problemy matek (Nic), relacje matek i córek ( Księga Diny), kreacje kobiet dawniej i dziś ( Godziny, Cleo od 5 do 7), jak również etiudy filmowe Studentów Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Podczas przeglądu pokażemy rzadko udostępniane szerokiej publiczności filmy dokumentalne, takie jak: Killing us softly kultowy dokument o obrazie ciała kobiecego w reklamie; Niebieskoocy szokujący zapis eksperymentu psychologicznego na temat powstawania mechanizmu dyskryminacji oraz Mój feminizm wywiad z czołowymi postaciami drugiej fali feminizmu.

Projekcjom towarzyszyć będą prelekcje filmoznawczyń i filmoznawców, działaczek społecznych i aktywistek:

 • § Nic czy coś? Radość czy rozpacz? Ciąża - czyja to sprawa " - M. Jonczy-Adamska
 • § Matka i córka w historii kina" - M.Tkacz-Janik
 • § Seksizm nie jest genetyczny. To wszystko kwestia władzy" - Agata Teutsch
 • § Kobieta w kinie. Wczoraj, dziś i jutro" - Roman Szczepanek
 • § Godziny z Virginią Woolf Aleksandra Ewa Banot

Po projekcjach  zapraszamy do udziału w dyskusjach na ważne kobiece tematy.

Feminostrada to także szansa na spróbowanie własnych sił w operowaniu językiem kobiecego kina podczas warsztatu filmowego Kamera!Kobieta!Akcja!.

Przegląd organizowany jest przez Stowarzyszenie Aktywne Kobiety oraz Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach

 Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej przeglądu: http://www.feminostrada.pl/

Bilety do kupienia w Centrum Sztuki Filmowej, ul.Sokolska 66, tel. 032  351 12 20, http://active.cyberstudio.pl/views/compose.php?to=kasa@csf.katowice.pl

Serdecznie zapraszamy !!!

Organizatorzy

 

 

Przegląd Filmów o Tematyce Kobiecej FEMINOstrada

http://www.feminostrada.pl/

 

8-11 marca 2007

CENTRUM SZTUKI FILMOWEJ w Katowicach

Ul. Sokolska 66

 

 

CZWARTEK 8.03.2007

 

17.30 - Oficjalne Rozpoczęcie Przeglądu,

18.00 - Projekcja filmu dokumentalnego „Mój Feminizm" reż. Lurine Colbert, Dominique Verhaag

Wywiad z czołowymi postaciami drugiej fali feminizmu. To film o tym, co ruch ten nam daje (kobietom i mężczyznom), dokąd zmierza, jak zmienia się w zależności od czasu i szerokości geograficznej, na jakiej jest spotykany.

Po projekcji zapraszamy na dyskusję, którą prowadzi Małgorzata Tkacz - Janik.   

 

Bilety: wstęp wolny.

 

 

PIĄTEK 9.03.2007

 

18.00 - „ Nic czy coś? Radość czy rozpacz? Ciąża - czyja to sprawa "

Prelekcję wygłosi Małgorzata Jonczy - Adamska, psycholożka, trenerka genderowa, redaktorka Śląskiej Strefy tender (www.gender.pl)

 

19.00 - Projekcja filmu fabularnego „Nic", reż. Dorota Kędzierzawska Historia kobiety, która walcząc o miłość ukochanego człowieka, traci wiarę w siebie i swoją wartość. Oparta na faktach wstrząsająca historia matki trojga dzieci, która nie chcąc stracić swojego męża, postanawia ukrywać przed nim kolejną ciążę. Film o ślepej miłości, chorobliwej zależności od innego człowieka i skazaniu na klęskę.

Po projekcji zapraszamy na dyskusję.

Bilety: 7 zł.

 

 

SOBOTA 10.03.2007

11.00 - „Matka i córka w historii kina"

Prelekcję wygłosi Małgorzata Tkacz-Janik, animatorka kulturalna i społeczna dr nauk humanistycznych.

12.00 - Projekcja filmu fabularnego „Księga Diny" reż. Ole  Bornedal.

 Świetny film o meandrach kobiecej psychiki, o fascynacji śmiercią i przemijaniem, o unicestwianiu tego, co się kocha, o samotności małego dziecka i sprzecznych pragnieniach młodej kobiety.

Bilety: 7 zł.

 

15.00 - "Seksizm nie jest genetyczny. To wszystko kwestia władzy"

Prelekcję wygłosi Agata Teutsch, absolwentka stosunków międzynarodowych i Szkoły Praw Człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

 

16.00 - Projekcja filmu dokumentalnego „Killing Us Softly" reż. Sut Jhally

Film pokazuje czy i jak, zmienił się obraz kobiet w reklamie w ciągu ostatnich 20 lat. Ponad 160 reklam prasowych i telewizyjnych służy do krytycznej analizy wizerunku kobiet.

 

16.35 - Projekcja filmu dokumentalnego "Niebieskoocy" reż. Bertram Verhaag,

 Film jest zapisem eksperymentu przeprowadzonego przez Jane Elliott w amerykańskiej szkole, który przybliża problem rasizmu i uświadamia nam, że wszyscy jesteśmy jego ofiarami.

 

Bilety: wstęp wolny.

 

19.00  - Projekcja filmu fabularnego „Palindromy" reż. Todd Solondz

Odważny i ambitny film, którego celem jest prowokacja,  ale z filmów tego reżysera nigdy nie wychodzi się niewzruszonym.

bilety: 7 zł.

 

 

NIEDZIELA 11.03.2007

 

10.00 - „Kamera! Kobieta! Akcja!"

Warsztat będzie składał się z dwóch części. Pierwsza będzie wspólnym śledzeniem rozwoju kobiecego języka w kinie - od kina klasycznego po eksperyment. Druga - wspólnym poszukiwaniem własnego języka wypowiedzi i ekspresji.

Warsztat poprowadzi Joanna Malicka. Doktorantka w Zakładzie Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach, pracowniczka Centrum Sztuki Filmowej, dziennikarka i publicystka.

Wstęp: 20 zł, obowiązuje rezerwacja: tel. 032 351 12 20, kasa@csf.katowice.pl

 

13.00 - Projekcja etiud filmowych studentów Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego.

Bilety: wstęp wolny.

 

15.00 - „Kobieta w kinie. Dawniej, dziś i jutro"

Prelekcję wygłosi Roman Szczepanek, student IV roku filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, publikuje teksty o muzyce i filmie w prasie.

 

16.00 - Projekcja filmu fabularnego „Cleo od 5 do 7" reż. Agnes Varda

 Absolutna klasyka francuskiej Nowej Fali. Najbardziej znany film Agnes Vardy -  reżyserki, którą Michelangelo Antonioni nazwał geniuszem.

bilety: 7 zł.

 

18.30 - „Godziny z Virginią Woolf" .Prelekcję wygłosi Aleksandra Ewa Banot, polonistka, psycholożka, członkini Stowarzyszenia Śląskie Centrum Równych Szans.

 

19.00 - Projekcja filmu  fabularnego „Godziny" reż. Stephen Daldry

Film, którego nie trzeba przedstawiać. Ale czy warto go jeszcze raz oglądać...?„Godziny" pokazują historie trzech kobiet, pokazują jak są różne, jak różne rzeczy robią w życiu, w jak różnych czasach i miejscach żyją i jak podobne maja pragnienia.

 

Bilety: 7 zł.

 

 

REZERWACJA BILETÓW: tel. 032 351 12 20, kasa@csf.katowice.pl

 

Organizatorzy:

Stowarzyszenie Aktywne Kobiety, Centrum Sztuki Filmowej 

 

Przegląd Filmów o Tematyce Kobiecej FEMINOstrada

http://www.feminostrada.pl/

 

8-11 marca 2007

CENTRUM SZTUKI FILMOWEJ w Katowicach

Ul. Sokolska 66

 

 

CZWARTEK 8.03.2007

 

17.30 - Oficjalne Rozpoczęcie Przeglądu,

18.00 - Projekcja filmu dokumentalnego „Mój Feminizm" reż. Lurine Colbert, Dominique Verhaag

Wywiad z czołowymi postaciami drugiej fali feminizmu. To film o tym, co ruch ten nam daje (kobietom i mężczyznom), dokąd zmierza, jak zmienia się w zależności od czasu i szerokości geograficznej, na jakiej jest spotykany.

Po projekcji zapraszamy na dyskusję, którą prowadzi Małgorzata Tkacz - Janik.   

 

Bilety: wstęp wolny.

 

 

PIĄTEK 9.03.2007

 

18.00 - „ Nic czy coś? Radość czy rozpacz? Ciąża - czyja to sprawa "

Prelekcję wygłosi Małgorzata Jonczy - Adamska, psycholożka, trenerka genderowa, redaktorka Śląskiej Strefy tender (www.gender.pl)

 

19.00 - Projekcja filmu fabularnego „Nic", reż. Dorota Kędzierzawska Historia kobiety, która walcząc o miłość ukochanego człowieka, traci wiarę w siebie i swoją wartość. Oparta na faktach wstrząsająca historia matki trojga dzieci, która nie chcąc stracić swojego męża, postanawia ukrywać przed nim kolejną ciążę. Film o ślepej miłości, chorobliwej zależności od innego człowieka i skazaniu na klęskę.

Po projekcji zapraszamy na dyskusję.

Bilety: 7 zł.

 

 

SOBOTA 10.03.2007

11.00 - „Matka i córka w historii kina"

Prelekcję wygłosi Małgorzata Tkacz-Janik, animatorka kulturalna i społeczna dr nauk humanistycznych.

12.00 - Projekcja filmu fabularnego „Księga Diny" reż. Ole  Bornedal.

 Świetny film o meandrach kobiecej psychiki, o fascynacji śmiercią i przemijaniem, o unicestwianiu tego, co się kocha, o samotności małego dziecka i sprzecznych pragnieniach młodej kobiety.

Bilety: 7 zł.

 

15.00 - "Seksizm nie jest genetyczny. To wszystko kwestia władzy"

Prelekcję wygłosi Agata Teutsch, absolwentka stosunków międzynarodowych i Szkoły Praw Człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

 

16.00 - Projekcja filmu dokumentalnego „Killing Us Softly" reż. Sut Jhally

Film pokazuje czy i jak, zmienił się obraz kobiet w reklamie w ciągu ostatnich 20 lat. Ponad 160 reklam prasowych i telewizyjnych służy do krytycznej analizy wizerunku kobiet.

 

16.35 - Projekcja filmu dokumentalnego "Niebieskoocy" reż. Bertram Verhaag,

 Film jest zapisem eksperymentu przeprowadzonego przez Jane Elliott w amerykańskiej szkole, który przybliża problem rasizmu i uświadamia nam, że wszyscy jesteśmy jego ofiarami.

 

Bilety: wstęp wolny.

 

19.00  - Projekcja filmu fabularnego „Palindromy" reż. Todd Solondz

Odważny i ambitny film, którego celem jest prowokacja,  ale z filmów tego reżysera nigdy nie wychodzi się niewzruszonym.

bilety: 7 zł.

 

 

NIEDZIELA 11.03.2007

 

10.00 - „Kamera! Kobieta! Akcja!"

Warsztat będzie składał się z dwóch części. Pierwsza będzie wspólnym śledzeniem rozwoju kobiecego języka w kinie - od kina klasycznego po eksperyment. Druga - wspólnym poszukiwaniem własnego języka wypowiedzi i ekspresji.

Warsztat poprowadzi Joanna Malicka. Doktorantka w Zakładzie Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach, pracowniczka Centrum Sztuki Filmowej, dziennikarka i publicystka.

Wstęp: 20 zł, obowiązuje rezerwacja: tel. 032 351 12 20, kasa@csf.katowice.pl

 

13.00 - Projekcja etiud filmowych studentów Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego.

Bilety: wstęp wolny.

 

15.00 - „Kobieta w kinie. Dawniej, dziś i jutro"

Prelekcję wygłosi Roman Szczepanek, student IV roku filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, publikuje teksty o muzyce i filmie w prasie.

 

16.00 - Projekcja filmu fabularnego „Cleo od 5 do 7" reż. Agnes Varda

 Absolutna klasyka francuskiej Nowej Fali. Najbardziej znany film Agnes Vardy -  reżyserki, którą Michelangelo Antonioni nazwał geniuszem.

bilety: 7 zł.

 

18.30 - „Godziny z Virginią Woolf" .Prelekcję wygłosi Aleksandra Ewa Banot, polonistka, psycholożka, członkini Stowarzyszenia Śląskie Centrum Równych Szans.

 

19.00 - Projekcja filmu  fabularnego „Godziny" reż. Stephen Daldry

Film, którego nie trzeba przedstawiać. Ale czy warto go jeszcze raz oglądać...?„Godziny" pokazują historie trzech kobiet, pokazują jak są różne, jak różne rzeczy robią w życiu, w jak różnych czasach i miejscach żyją i jak podobne maja pragnienia.

 

Bilety: 7 zł.

 

 

REZERWACJA BILETÓW: tel. 032 351 12 20, kasa@csf.katowice.pl

 

Organizatorzy:

Stowarzyszenie Aktywne Kobiety, Centrum Sztuki Filmowej

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Zdjęcia w galeriach.


wtorek, 20 marca 2018

Licznik odwiedzin:  124 868  

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

O mnie

Mam różne profesje, ale kocham feng shui i turystykę.

Zapraszam na moje strony:
www.pracownia-fengshui.pl
http://clubfreedom-coopers.pl.tl

O moim bloogu

Jestem pasjonatką feng shui. Od wielu lat zajmuję się tym tematem, także zawodowo, ale blog jest jedynie skrótowym przedstawieniem prawdy o feng shui i ukazania prawdziwego oblicza tej, jakże użyteczn...

więcej...

Jestem pasjonatką feng shui. Od wielu lat zajmuję się tym tematem, także zawodowo, ale blog jest jedynie skrótowym przedstawieniem prawdy o feng shui i ukazania prawdziwego oblicza tej, jakże użytecznej sztuki.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 124868
Wpisy
 • liczba: 143
 • komentarze: 46
Galerie
 • liczba zdjęć: 21
 • komentarze: 6
Bloog istnieje od: 4154 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Favore.pl

Pytamy.pl