Bloog Wirtualna Polska
Są 1 278 882 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


Gdzie zaczynasz?

czwartek, 15 lutego 2007 13:48

Witam,
Mistrz Howard Choy nadesłał nam swój artykuł: Gdzie zaczynasz". Artykuł ukazał się w "the British FS Society News". Cały artykuł ukazał się na naszym forum feng shui:

http://gracekrist.mojeforum.net/viewtopic.php?t=89

"Gdzie zaczynasz?" Od Niebiańskiej qi? Od Ziemskiej qi? Od Ludzkiej qi?
Autor: Howard Choy (Cai Hong), Feng Shui Architekt.
31 lipiec 2006

 "Gdzie zaczynasz?" Od Niebiańskiej qi? Od Ziemskiej qi? Od Ludzkiej qi?
Autor: Howard Choy (Cai Hong), Feng Shui Architekt.
31 lipiec 2006

Wielu studentów Feng Shui ma na początku swojej kariery kłopot, jak i jakie informacje zebrać dla strategii i analizy Feng Shui, więc pytanie "Gdzie zaczynasz?" jest dobrym pytaniem i ja mogę tylko odpowiedzieć na nie, z mojego własnego osobistego doświadczenia, ponieważ każdy robi FS w różny sposób.

Ja zacząłbym od Ludzkiej qi, poprzez krótkie zapytanie, co chcemy osiągnąć na pierwszym miejscu? Jaki jest zamiar? Co jest celem? Czego oczekujemy po konsultacji Feng Shui?

Kiedy sprawa jest jasna, wówczas zacząłbym moją strategię i analizę Feng Shui od Ziemskiej qi ponieważ, to jest coś, co mogę obserwować moimi pięcioma zmysłami i przeanalizować moim świadomym umysłem w stosunkowo obiektywny sposób.

"Xingshi (Uwaga 1)" jest rozważane jako Ziemska qi, ponieważ jest namacalna (materialna) i ma widoczną formę, ale ponieważ forma pochodzi z bezkształtności, wykorzystałbym obliczenia (kalkulacje) "Liqi (Uwaga 2)", by otrzymać rzut oka na dopełniające się przeciwieństwa - bezkształtne i nieuchwytne rozumem (nienamacalne) rzeczy, jak przestrzeń i czas, które nie mają żadnego początku ani końca ale są zawsze z nami, i również z rzeczami takimi jak: potencjalna pomyślność i szkodliwość (Jixiong), które są bardziej ludzką potrzebą, niż materialistycznym rozważaniem.

Chińczycy odróżniają formę od bezkształtności używając terminu "Xing" i "Qi (pisany w różny sposób do materialnej qi - Uwaga 3)", albo Ziemską i Niebiańską qi i jak powiedziałem wcześniej, możemy patrzeć na Ziemską qi w stosunkowo obiektywny sposób, ponieważ ona ma formę i możemy odseparowywać siebie od niej i badać ją w bardziej rozumny i bezstronny sposób, lecz nie możemy zrobić tego samego z Niebiańską qi, ponieważ ono jest metafizyczne i niepodzielne (stąd subiektywne i nieracjonalne) dla nas.

Ta sytuacja, w której się znajdujemy, nie jest odmienna od sytuacji ryby próbującej zrozumieć morze przez przebywanie poza wodą. A zatem, co możemy zrobić? Jak możemy rozwiązać sprzeczność pomiędzy tym, co fizyczne, a tym, co metafizyczne? Między Kształtem a Bezkształtnością? Między Xing a Qi? Między obiektywnością a subiektywnością? Między Niebem, a Ziemią i tak dalej podczas życia w takiej samej mozaice?

Odpowiedź leży w zrozumieniu Ludzkiej qi (to jest rozumienie siebie oraz tego, co chcemy od życia albo sytuacji) ponieważ, według Chińczyków, możemy jedynie odkryć nasz własny porządek i nasze człowieczeństwo, kiedy Niebo i Ziemia występują (zejdą się) razem w Człowieku. Heksagram "Tai" (Wielkie Pojednanie), zapisany za pomocą Kun Gua (Ziemia) powyżej i Qian Gua (Niebo) poniżej, jest symboliczną reprezentacją tego pragnienia w nas i jest to pierwotne dążenie wszystkich chińskich ezoterycznych praktyk włączając w to Feng Shui.

Reszta na forum feng shui:

http://gracekrist.mojeforum.net/viewtopic.php?t=89


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Oko Boga

wtorek, 13 lutego 2007 9:48
NGC 7293: Mgławica Ślimak
Pojawia się co 3000 lat. Nazywa się je "Okiem Boga".
Zdjęcie zrobiono teleskopem NASA.
To zdjęcie dokonało cudu w życiu wielu ludzi. Kto je zobaczy,
doświadcza pozytywnej zmiany w swoim życiu.

Podziel się
oceń
1
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Kalendarze w Chinach

niedziela, 11 lutego 2007 15:57
Generalnie są dwa rodzaje kalendarzy w Chinach. Jedne oparte są na słońcu inne na księżycu. Razem SA one czasem nazywane kalendarzem słoneczno-księżycowym. Chiński kalendarz słoneczny jest zwany kalendarzem HSIA, a jego historia ma więcej niż 4000 lat. Ponieważ kalendarz Hsia jest ściśle związany i używany, by ustalać zasady w rolnictwie, toteż jest też nazwany Kalendarzem Farmerów.

Ziemia robi jeden obrót dookoła słońca w 365 i ćwierć dnia. Cztery ćwiartki tworzą jeden dodatkowy dzień, więc co 4 lata jest dodawany 1 extra dzień i dlatego w kalendarzu zachodnim mamy rok przestępny, który wtedy ma 366 dni.

Z tych dwu chińskich Kalendarzy, chiński Słoneczny Kalendarz jest najbardziej podobny do kalendarza zachodniego. Różnicą jest to, że my mamy Nowy Rok 1 stycznia, a chiński słoneczny Nowy Rok zaczyna się pierwszego dnia Wiosny, która wypada 4 albo 5 lutego. Dokładna data waha się trochę, z powodu tego extra dnia, który powstaje co cztery lata.

Rok jest dodatkowo podzielony na cztery pory roku, mianowicie na Wiosnę, Lato, Jesień i Zimę. Dla większości ludzi jo jest wystarczające, ale dla celów związanych z rolnictwem oraz dla studiów chińskiej metafizyki, każda pora jest dalej podzielona na 6 pod-sezonów, które w sumie dają 24 pod-sezonów. Mają one dosyć opisowe nazwy, takie jak: padający deszcz, przebudzenie owadów, kiełkowanie zboża, itd, co daje klarowne wskazówki rolnikom na temat właściwego czasu dla sadzenia i zebrania plonów.

Chiński Księżycowy Kalendarz natomiast jest oparty na rotacji księżyca dookoła ziemi, która w przybliżeniu wynosi 29.5 dnia. Niestety Księżycowe cykle nie pasują do cykli słonecznych cykli. 12 cykli księżycowych (12 x 28.5) nie daje w sumie 365 dni. By zsynchronizować Księżycowy Kalendarz ze Słonecznym Kalendarzem, Chińczycy dodali ekstra miesiąc, który jest zwany miesiącem przestępnym.

Możemy zamienić daty pomiędzy chińskimi Kalendarzami, zarówno Słonecznymi jak i Księżycowymi, Używając Kalendarzy Tysiącletnich. Innymi słowy, możemy datę pochodzącą z kalendarza słonecznego zamienić na datę kalendarza księżycowego (lunarnego) i odwrotnie. Kalendarz Tysiącletni zawiera ekwiwalenty jakiejkolwiek daty kalendarza chińskiego na kalendarz zachodni.

Chiński Festiwal Noworoczny, obchodzony przez Chińczyków na całym świecie, jest wyznaczany przez chiński rok księżycowy w oparciu o kalendarz księżycowy.

Jest to połączenie czterech znaków, które oznaczają "niech pieniądze i bogactwa napływają. Znak ten umieszcza się na drzwiach wejściowych do sklepów i restauracji.


rysunek pochodzi z http://www.wielkiechiny.pl/chundao.php
Grażyna Czajka-Bartosik
www.pracownia-fengshui.pl


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (1) | zaloguj się, aby dodać komentarz

rozkład energii w domu dla roku 2007

sobota, 10 lutego 2007 17:59

szablon został opracowany przez jednego z największych nistrzów feng shui świata - Josepha Yu

1. Sektor południowo-wschodni Gwiazda roczna 1 - rejon Mądrości. Gwiazda 1 jest białą Gwiazdą. Jest to Gwiazda przynosząca sukces. Mawia się, że przynosi szczęście w karierze. Poniektórzy mawiają, że jeżeli ma się sypialnię, lub drzwi w tym sektorze, to jest to bardzo pomyślne
2. Sektor południowy - Gwiazda roczna 6 - rejon sukcesu w karierze. Gwiazda ta jest niebiańską Gwiazdą, białą, która może przynieść nieoczekiwane szczęście
3. Sektor południowo- zachodni - Gwiazda roczna 8 - Energia Pomyślności. Pomyślna gwiazda 8 jest skojarzona z bogactwem i pomyślnością i w roku 2007 przemieszcza się na południowy - zachód. Dlatego też, jeżeli twoje główne drzwi są skierowane na południowy - zachód, albo twoje drzwi są na południowym-zachodzie albo jeżeli twoja sypialnia jest zlokalizowana w południowo-zachodnim sektorze domu wtedy, przynajmniej w teorii, powinieneś mieć się lepiej w roku 2007. Piszę ‘w teorii', ponieważ są jeszcze takie czynniki jak twoje przeznaczenie, twój filar szczęścia, twoje siły witalne, czy energia samego sektora itd., które będą wpływały pozytywnie, bądź negatywnie. Niektórzy polecają dla wsparcie pomyślnej energii, umieszczenie wyrobów garncarskich takich jak: porcelana, naczynia z gliny albo żółty kolorowy kryształ w południowo-zachodnim sektorze domu. Ten rok będzie korzystny dla wszystkich matek.
4. Sektor zachodni - Gwiazda roczna 4 - Energia romansu. Tutaj poniektórzy polecają umieszczenie rośliny, drzewka pieniężnego, albo bambusa. Należy unikać dużej ilości wody w tym sektorze, aby nie wzmocnić Gwiazdy 4 i nie przynieść interwencji osób 3-cich w stałe związki. Zdania się podzielone. Jedni uważają, że sektor ten przyniesie dobry romans dla osób wolnych i poprawę w stałych związkach, inni mawiają, ze wręcz przeciwnie, szczególnie dla stałych par, ponieważ Gwiazda 4 jest głównym składnikiem Kwiatu Brzoskwini. Sektor zachodni, to także ‘San Sha' tego roku (232.5º to 307.5º). W tym przedziale stopni na kompasie w odczycie twojego domu, czy mieszkania, albo biura, także nie zaleca się żadnych odnowień, remontów w dniach pomiędzy 4 luty 2007 a 3 luty 2008. Nie poleca się również kopania fundamentów, prac ziemnych. Hałas też nie jest wskazany. Dotyczy to zarówno wnętrza, jak i zewnętrza domu, mieszkania, firmy. Chińczycy mawiają, że może to prowadzić do strat finansowych, chorób i kłótni. Oprócz sugestii nie naruszania gruntu w tym przedziale odczytu kompasu, nie należy siedzieć tyłem do tego kierunku. Tradycyjne chińskie antidotum dla tego rejonu, to śmiejący się Budda w północnej części pokoju, mieszkania domu, czy biura. Jeżeli ktoś musi wykonać jakieś prace remontowe w tym rejonie, można użyć dzwonków wietrznych 6-cio rurkowych, pustych w środku.
5. Sektor północno - zachodni - Gwiazda roczna 3 - konkurencja, pomyślność i energia rozboju. Na NW3 rezyduje Tai Sui, zatem żadnych remontów, odnowień itp.
6. Sektor północny - Gwiazda roczna 7 - plotki, atak nożem w plecy. Czerwona Gwiazda 7 w Okresie 8, charakteryzuje się raczej negatywnym wpływem. Gdy jest skojarzona z inną gwiazdą nieczasową, może wskazywać na: atak, oszustwo, przemoc i rozbój. W roku 2007 znajduje się w pałacu Wody. Jeżeli masz tuu drzwi, to bądź ostrożny, zamykaj drzwi wychodząc z domu i jeszcze się upewnij, czy są zamknięte. Może też prowadzić do plotek, nieporozumień. Uwaga też na ‘przyjaciół', którzy za twoimi plecami mogą ci wbić nóż w plecy. Nie należy używać tutaj koloru czerwonego, ognia, świec, ani niczego, co jest związane z ogniem. Sprawdź instalacje elektryczna w domu.
7. Sektor północno - wschodni - Gwiazda roczna 5 - epidemia, trzymaj ten rejon w ciszy, spokojna muzyka. Niektórzy polecają użycie dla 5 Żółtej metalowych dzwonków wietrznych - 6-rurkowych, szczególnie, gdy rejon ten ma okna, albo 6 starych monet chińskich, ewentualnie remedium ze słonej wody. Tutaj także nie zaleca się żadnych prac ziemnych, odnowień, remontów.
8. Sektor wschodni - Gwiazda roczna 9 - Sheng Qi energia. Ta szczęśliwa gwiazda 9 wpada na wschód, przynosząc szczęście i przyszłą pomyślność do tych, którzy mieszkają w tej części domu. Jej główne atrybuty, to długoterminowe korzyści takie jak: inwestycje dające szczodre owoce po latach. By aktywować, należy podobno umieścić parę świecących lamp świecić się we wschodnim kącie twojego pokoju lub mieszkania

Reguły związane ze wstrzymywaniem się od remontów, prac renowacyjnych itp. Odnoszą się do domów aktualnie zamieszkiwanych. W przypadku domów nowych, albo niezamieszkanych, można wykonać renowacje. Po prostu należy wybrać pomyślny dzień by zacząć pracę!

opracowanie: Grażyna Czajka-Bartosik

www.pracownia-fengshui.pl


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

krótkie podsumowanie

niedziela, 04 lutego 2007 11:25
Witam,
Forum się rozwija. Mamy już 40 zarejestrowanych uczestników, którzy napisali 458 wiadomości. Powstały nowe działy, w tym także ‘Dział dla początkujących', gdzie rozpoczniemy naukę, jak tylko znajdziemy osobę, która będzie chciała być moderatorem tego działu i oczywiście będzie posiadała niezbędna widzę.

Zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusjach oraz do wymiany wiedzy:
http://gracekrist.mojeforum.net/

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Zdjęcia w galeriach.


wtorek, 20 marca 2018

Licznik odwiedzin:  124 877  

Kalendarz

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728    

O mnie

Mam różne profesje, ale kocham feng shui i turystykę.

Zapraszam na moje strony:
www.pracownia-fengshui.pl
http://clubfreedom-coopers.pl.tl

O moim bloogu

Jestem pasjonatką feng shui. Od wielu lat zajmuję się tym tematem, także zawodowo, ale blog jest jedynie skrótowym przedstawieniem prawdy o feng shui i ukazania prawdziwego oblicza tej, jakże użyteczn...

więcej...

Jestem pasjonatką feng shui. Od wielu lat zajmuję się tym tematem, także zawodowo, ale blog jest jedynie skrótowym przedstawieniem prawdy o feng shui i ukazania prawdziwego oblicza tej, jakże użytecznej sztuki.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 124877
Wpisy
  • liczba: 143
  • komentarze: 46
Galerie
  • liczba zdjęć: 21
  • komentarze: 6
Bloog istnieje od: 4154 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Favore.pl

Pytamy.pl