Bloog Wirtualna Polska
Są 1 278 882 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


Feng Shui Xian Sheng

sobota, 30 grudnia 2006 11:32

Zapraszam na forum feng shui, gdzie opublikowałam artykuł mistrza Heluo z Holandii na temat starożytnych mistrzów feng shui:

http://gracekrist.mojeforum.net/viewtopic.php?t=36

Drodzy przyjaciele, Jeżeli Feng Shui ma cokolwiek znaczyć, to powinno spełniać dwa podstawowe warunki :- powinno być oparte na mocnej i uniwersalnie dającej się zastosować logice- powinno pozwolić na autonomię i autentyczność dla każdej jednostki Jeżeli ja byłbym nauczycielem czy praktykiem i dawałbym moim uczniom lub klientom technikę opartą na mitach, przesądach, albo też owinę moje nauczanie w "sekrety", nie dając żadnego wytłumaczenia, to jedynie zmniejszę autonomię moich studentów czy klientów. To byłoby spowodowane albo moją ignorancją, albo chęcią ustawienia się w centralnej pozycji. Stąd to czynienie z Feng Shui czegoś tajemniczego, ukrytego czy ezoterycznego, ze mną oczywiście w roli medium, trzymającego klucz, a Ty możesz pójść dalej tylko poprzez mój klucz i to oczywiście tylko wtedy, kiedy Ci na to pozwolę. Powinien zostać ustalony pewien bezpośredni i niezakłócony związek pomiędzy studentem a systemem, nigdy między studentem a nauczycielem, tylko Ty i Qi. Obowiązkiem nauczyciela staje się bycie wiecznym studentem i dążenie wciąż dalej. Uczyć, znaczy nie służyć pieniądzom, ani nawet ludziom, ale uniwersalnej Qi, czy też prawdzie. Zawsze jednak dla dobra ogółu. Patrząc na historię świata, jedno widzimy, co nas wszystkich dotyka, gdziekolwiek jesteśmy. Jedno wielkie kłamstwo przenika nasze umysły i krew ( przybiera różne maski zależnie od kultury i regionu). Wmawia się nam, że oświecenie można osiągnąć jedynie poprzez osobę jakiegoś medium, czy to kapłana, nauczyciela czy mistrza. O właśnie: "Ja czuję Qi, Ty nie, więc musisz się ode mnie uczyć". Albo: "Mam kontakt z duchami, Ty nie, więc Twoja prawda musi wyjść przeze mnie". Albo też: "Ja siedzę w chińskich tekstach, Ty nie, więc to co niektórzy wiedzą, dla Ciebie jest sekretem". W tym miejscu trzeba powiedzieć, że co do odpowiedzialnego nauczania, to tylko zdrowy rozsądek, że uczniowi z żółtym pasem można powiedzieć inne rzeczy niż temu samemu uczniowi z czarnym pasem, ale tu chodzi o mądry powód oparty na rozsądnej dydaktyce. To już zupełnie inna bajka, gdy jakiś nauczyciel sprawi, że uwierzysz , iż na czarnym poziomie wydarzy się coś niesamowitego i że staniesz się inną osobą, zdolną "widzieć" sekretne rzeczy. To jest kłamstwo. Dlatego, radzę, abyś wszystko co wiesz, gromadził w jakimś miejscu, w dokumentach na komputerze. Zapisz wszystko, co przeczytałeś, usłyszałeś, zobaczyłeś na seminarium (niezależnie od tego, kto je prowadził, nawet jakieś bożyszcze), i rozbierz to na części, aż nie stwierdzisz, co z tego jest zgodne ze zdrowym rozsądkiem i poparte solidnym wytłumaczeniem, a z drugiej strony co wydaje Ci się mitem, co nie ma wyjaśnienia. Zostanie Ci niezła lista, na pewno się zdziwisz. Potem spotkaj się znów z nauczycielem i poproś o wyjaśnienia. Tak, jeżeli nieszczęście zaczyna się już w postaci kłamstwa, że do oświecenia możesz dojść tylko poprzez jakiegoś pośrednika, to katastrofą staje się zwykłe mechaniczne kopiowanie bez udziału zdrowego rozsądku. Reszta dostępna na forum:

http://gracekrist.mojeforum.net/viewtopic.php?t=36


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Wykres urodzeniowy domu

piątek, 29 grudnia 2006 10:36
Co jest potrzebne, by sporządzić wykres urodzeniowy swojego domu, mieszkania, firmy?
W tym celu potrzebujemy:
- znać datę budowy domu,
- zrobić odczyt kompasu strony skierowania domu,
- musimy także umieć określić, gdzie nasz dom ma stronę skierowania.

Wykres urodzeniowy domu, nie ma nic wspólnego z siatką Bagua. Wizualnie wygląda on jak zestaw liczb, po trzy w każdym polu. Mówią one jednak o wszystkim, co nas interesuje. Dom powstaje w określonym miejscu i czasie. Generalnie, uznaje się, że momentem „narodzin" domu, jest chwila, kiedy został on przykryty dachem. To jest właśnie ten moment. Wtedy, gdy Qi zostaje zamknięte w tym domu i ten moment determinuje wiele ważnych cech nowego domu, takich jak:

- jego charakter,
- predyspozycje zdrowotne mieszkańców,
- zasobność,
- strukturę wydarzeń w tym domu,
- wskazuje miejsca, gdzie powinny być sypialnie, pokoje wypoczynkowe, garderoby, łazienki, wc itp.
- wskazuje miejsca, gdzie powinny być okna,
- wskazuje miejsce, gdzie powinny być drzwi główne do mieszkania, domu..
- wreszcie determinuje miejsce dla drzwi tylnych,
- określa kierunki drzwi wewnętrznych,
- i wiele, wiele innych spraw.

Z wykresu możemy wyczytać wiele, bardzo wiele informacji, choćby takich jeszcze, jak: charakter domu (są domy szczególnie dobre dla twórców, artystów, dla życia rodzinnego, dla osób trudniących się finansami, czyli finansistów i wiele innych), lepsze i gorsze miejsca w tym domu, możemy dowiedzieć się, czy dom w ogóle będzie pomyślny dla tych konkretnych ludzi i całe mnóstwo innych informacji.

Dość powiedzieć, że wykres urodzeniowy domu nie tylko wskazuje na pewne zdarzenia, które mogą wydarzyć się mieszkańcom danego domu, ale także wywiera wpływ na postępowanie mieszkańców, na ich życie (tak, tak.. to nie żart). Istnieją domy, które w swoim wykresie posiadają takie informacje, jak skłonność mieszkańców do alkoholu, przemocy, kłótni, romansów i rozwodów. Czy któryś z takich domów, chciałybyście zająć?. Nie sądzę...A czy wiecie, że niektóre domy mają kilka takich cech?. A czy wiecie, że są także inne cechy wpisane w wykres, takie jak na przykład wypadki samochodowe?

W tym miejscu, ważna uwaga. Poprzez to, że dom powstaje w określonym czasie i miejscu, że ma swój wykres urodzeniowy - MA on także swoje niepowtarzalne feng shui, które po prostu jest zawsze tam, gdzie jest dom i człowiek.

Dlatego, wszelkie dywagacje na temat tego, czy ktoś wierzy, czy nie wierzy w feng shui, jest tym samym, co wiara, lub niewiara w słońce. I jedno i drugie po prostu J E S T. To niewiedza powoduje, że albo w coś wierzymy, albo nie. Wiedza nie potrzebuje wiary.

Warto także wiedzieć, że:

Feng Shui bez Człowieka NIE istnieje

Mało tego. Może się zdarzyć, że określony dom, nie będzie dobry dla tego konkretnego człowieka.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (4) | zaloguj się, aby dodać komentarz

kalabasz - remedium feng shui

wtorek, 26 grudnia 2006 11:29
Witajcie,
Święta, święta ... co nowego na forum feng shui?
W dziale „Artykuły o feng shui" ukazały się tłumaczenia dwóch artykułów na temat kalebasy. Jeden napisał Howard Choy, mój chiński nauczyciel, drugi jest autorstwa Josepha Yu, jednego z 7 czołowych mistrzów feng shui świata.

Kalebasa (kalabasz, tykwa) jest tradycyjnym chińskim remedium na Gwiazdę 2 Ziemia, która jest kojarzona z chorobami.

Oto fragment wypowiedzi Howarda Choy:
Kalebasa, lub dynia butelkowa (Longenaria Sicerarea) nazywana jest w Chinach Hu-lu. Kiedy właściwie ja ususzymy, może być używana, jako podręczny pojemnik. W Chińskiej tradycji była używana przez lekarzy-zielarzy, do przechowywania medykamentów, odtąd datuje się jej długi współudział w kwestii zdrowia i pomyślności. Chińczycy wierzą, ze, kiedy człowiek nie czuje sie dobrze, on lub ona zostali zaatakowani przez Sha qi (szkodliwa energię) wchodzącą przez drzwi frontowe lub wiszącą (zalęgającą) w sypialni, zatem Calabash jest polecany, by zawiesić go tuż obok drzwi frontowych, lub nad łóżkiem, aby zapobiec niepożądanym wpływom i poprawić zdrowie. W Xuan Kong Feixing (Flying Stars Feng Shui) gwiazdami kojarzonymi z chorobą, jest Czarna 2 i Żółta 5, obie należą do elementu ziemi. Calabash zrobiony z miedzi lub mosiądzu potrafi przetransformować Sha qi ziemskich: Czarnej 2 i Żółtej 5, szczególnie, jeśli diagram Bagua utwierdza, wyznacza zastosowanie Calabash. Poniżej są cztery powody, kiedy metalowa kalebasa z diagramem Bagua może przetransformować Sha qi choroby:
1. Metalowa Kalebasa należy do elementu Metal i Metal może osłabić ziemię - szkodliwy element w tym przypadku.
2. Ciało kalebasy ma dwie baniaste formy połączone razem i forma kulista należy do Metalu. Zatem materiał i forma kalebasy ma siłę osłabić ziemię.
3. Diagram Bagua jest symbolem transformacji, reprezentującym wszystkie rodzaje qi niebiańskiej i ziemskiej. W konsekwencji może rozpuszczać wszystkie rodzaje Sha qi.
4. Kształt kalebasy jest jak ryba w sidłach z wąskimi ustami i szyją i tłustym ciałem. Kiedy Sha qi jest w potrzasku, będzie miała trudności z wyjściem.

Resztę znajdziecie tutaj:
http://gracekrist.mojeforum.net/viewtopic.php?t=26


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Jak to jest z tą łazienką?

wtorek, 19 grudnia 2006 9:27
Oto wypowiedzi (niektóre) uczestników forum feng shui:
1. Zgodzę się z Agatą, że z racji funkcji, łazienka może być skojarzona z Wodą i być może sektory, które wymieniła Agata, również są dobre, ale najważniejszy jest wykres domu. To on decyduje, gdzie ją umieścić. Ważne jest także to, czy łazienka będzie TYLKO miejscem, gdzie się myjemy, odświeżamy, innymi słowy, miejscem, gdzie raczej krótko przebywamy, czy też będzie to miejsce, gdzie przebywamy dłużej. Najczęściej, jeśli jest to JEDYNIE miejsce do „mycia się", nie potrzebujemy wykorzystywać do tego celu najlepszej, czy dobrej strefy domu. Sytuacja się zmienia, gdy lubimy przebywać w łazience dłużej, moczyć się w wannie, odpoczywać itp. Wtedy koniecznym staje się wyszukanie odpowiedniego miejsca w wykresie domu. Wszystko powinno być w zgodzie z Gwiazdami i rodzajem aktywności człowieka - powiedziała Grażyna
2. Łazienka, z uwagi na swą funkcję jest związana z Wodą, z tego powodu, patrząc na temat zależności Wu Xing, umieszczenie jej na północy, wschodzie, czy południowym wschodzie jest dobre. Poza tym, jeżeli jest to łazienka, w której "wylegujemy się w wodzie", to powinno się spojrzeć na wykres, by Gwiazdy także wspierały nas w czasie takiego relaksu. "Zwykła" łazienka nie potrzebuje tylu starań, jeśli jest używana krócej. Wtedy najczęściej umieszczamy ją w miejscach mniej korzystnych. Trudno jest mówić o łazience w oderwaniu od kontekstu, czyli konkretnego przypadku. Choć oczywiście, prawdziwe jest to, ze powinno w niej być miło. Drewniana łazienka z punktu widzenia wu xing jest niezła, ale niepraktyczna. Drewno rozmaka, nasiąka zapachami, staje się nieestetyczne. Dużo by o tym pisać - to wypowiedź Agaty
3. A wracając do kwestii łazienki, zastanawiam się, gdzie Black Hat umieszcza łazienkę, bo analizując te ich strefy, to w domu nie ma miejsca na łazienkę, wc, bo każda strefa jest ważna. Jeżeli damy łazienkę na północy, to ich północ to kariera. Pytanie, gdzie oni mają tę swoją północ? - pyta Lidia (moderator forum i konsultant tradycyjnego feng shui)
4. a to odpowiedź Aleksandra - Powiedzcie mi proszę Was, dlaczego system Black Hat uważa łazienkę za Wodę? Przecież nie ma tam wanny napełnionej wodą, ani nie leje się ona bez końca. Jeśli tam nie ma wody, to przecież musimy wziąć inne elementy pod tzw. uwagę? A tak do Twojego pytanka Lidio, to myślę, że oni, ci od Black Hat kombinują nieźle, łazienkę dają w tej strefie, której nie potrzebują Jak nie potrzebują związku, to dają tam łazienkę i maja spokój. Woda "wypłucze" ewentualne związki, z ich głów też Skoro u nich północ może być gdziekolwiek, to wszystkiego można się spodziewać. DZIWNY TEN ŚWIAT! Żeby taką ciemnotę wciskać poważnym ludziom....
5. System Black Hat zalicza łazienkę do elementu Wody z powodu jej funkcji, w końcu miejsce to ma do czynienia z wodą w większej ilości. Na podobnej zasadzie do Wody zaliczane są takie tematy, jak: komputery, komunikacja, poczta, pralnia, przemysł paliwowy, szkło ( ), wydawnictwa, reklama, elektryczność itp. Wszystkie te "rzeczy" w jakiś sposób "płyną". Czy się z tym zgadzamy, czy nie, oni tak to traktują. Do Wody zaliczane są także: linie zasilające, trakcje wysokiego napięcia, linie i trakcje kolejowe. Dla Systemu Black Hat jest to prawdziwe, a czy Tradycyjne FS się z tym zgadza, to juz inny temat - odpowiada Grażyna

Jeżeli pragniesz dodać coś do tej dyskusji, zaloguj się na forum feng shui i weź udział w dyskusji
Adres forum dostępny na tym blogu


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

przeczytać warto

poniedziałek, 18 grudnia 2006 9:55
Nazywał się Fleming i był biednym szkockim farmerem. Pewnego dnia, gdy ciężko pracował w polu usłyszał wołanie o pomoc dobiegające z pobliskich bagien. Pobiegł tam i znalazł przestraszonego chłopca, którego uratował od śmierci.
Następnego dnia przed dom farmera zajechał powóz, z którego wysiadł elegancki gentleman, który przedstawił się jako ojciec uratowanego chłopca. Powiedział do farmera, ze chce mu zapłacić za uratowanie syna.
Farmer odrzekł, ze zapłaty nie przyjmie gdyż uratował chłopca nie dla pieniędzy. W tym momencie do domu wszedł syn farmera Alexander.
- Czy to twój syn? - zapytał genetelman.
- Tak, to mój syn - odrzekł dumnie farmer.
Mam ofertę dla ciebie. Opłacę naukę dla twojego syna tak, aby zdobył to samo wykształcenie jak mój syn. I jeśli chłopak jest taki jak jego ojciec nie zmarnuje okazji i obaj będziemy z niego dumni...
I tak się stało. Syn farmera ukończył najlepsze szkoły i stal się znany na całym świecie jako sir Alexander Fleming, odkrywca penicyliny.
Wiele lat później ten sam chłopiec, który został uratowany z bagien zachorował na zapalenie płuc. Co uratowało jego życie? Penicylina.
Nazwisko chłopca: sir Winston Churchill.
Ktoś kiedyś powiedział: wszystko powraca...


Pracuj tak jakbyś nie potrzebował pieniędzy.
Kochaj tak jakby nikt nigdy ciebie nie zranił.
Tańcz jakby nikt na ciebie nie patrzył.
Śpiewaj jakby nikt cię nie słuchał.
Żyj jakby był raj na ziemi.

Wyślij to do każdego, ko go uważasz za przyjaciela.


Irlandzkie życzenie dla przyjaciela mówi:
Niech zawsze będzie praca dla twoich rak,
Niech w twoim portfelu zawsze będzie moneta albo dwie,
Niech zawsze świeci słonce w twoim oknie,

Niech przyjaciel zawsze będzie przy tobie,
Niech po każdym deszczu pojawia się tęcza,
Niech Bóg napełni twe serce radością...


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Czy łazienka jest zawsze związana z elementem Wody?

niedziela, 17 grudnia 2006 11:05
Czy łazienka jest zawsze Wodą, w rozumieniu sztuki feng shui?
Nie!.
Jej funkcja jest oczywiście związana z wodą, ale łazienka sama w sobie wodą wcale nie musi być. Jeżeli łazienka jest wyłożona drewnem, jej głównym elementem będzie Drzewo, ale już łazienka kamienna, będzie Ziemią.

Na forum feng shui trwa dyskusja o łazienkach, ale także o pokoju z widokiem na cmentarz:
http://gracekrist.mojeforum.net

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

okno z widokiem na...

niedziela, 17 grudnia 2006 11:03
Podczas wizyty w szpitalu psychiatrycznym gość pyta ordynatora jakie kryteria stosują, aby zdecydować czy ktoś powinien zostać zamknięty w zakładzie czy nie.
Ordynator odpowiedział:
- Napełniamy wannę, a potem dajemy tej osobie łyżeczkę do herbaty, kubek i wiadro i prosimy, aby opróżnił wannę.
- Aha, rozumiem - powiedział gość - normalna osoba użyje wiadra, bo jest większe niż łyżeczka czy kubek.
- Nie - powiedział ordynator- normalna osoba pociągnęłaby za korek. Chce pan pokój z widokiem czy bez?
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

okno z widokiem na cmentarz

środa, 13 grudnia 2006 8:19
Na forum padło pytanie: mam sypialnię z oknem na cmentarz, czy to coś złego?Jeśli znasz odpowiedź, to zajrzyj na forum i pomóż Gaji. Jeśli nie znasz odpowiedzi, to zaglądaj, by śledzić temat.http://gracekrist.mojeforum.net  

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

nowy sklep

sobota, 09 grudnia 2006 11:26

Wczoraj powstał nowy sklep: Dom Twojego Zdrowia

http://domtwojegozdrowia.bazarek.pl/

http://www.twojezdrowie.sklepna5.pl/

W sklepie dostępne są plastry Kinotakara


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

złota myśl na dziś 9.12.2006

sobota, 09 grudnia 2006 9:11
"Jeżeli zaszczyty i bogactwa wbijają cię w pychę, nieszczęścia same przybędą ich śladem."
Lao Tsy
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

forum feng shui

piątek, 08 grudnia 2006 10:07

Jak to jest ze szkołą Black Hat?.
Uczestnicy forum najzupełniej podzielili się na dwie grupy, zwolenników i przeciwników Black Hat (Szkoły Intuicyjnej). Jeżeli chcesz wziąć udział w dyskusji, to po prostu przyjdź na forum, zaloguj się i pogadaj.
http://gracekrist.mojeforum.net/

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Ptak i kobieta - Paulo Coelho

środa, 06 grudnia 2006 8:04

Był sobie ptak obdarzony parą doskonałych skrzydeł o bajecznie barwnych piórach, stworzony do swobodnego szybowania w przestworzach, ku radości tych, którzy obserwowali go w locie.
Pewnego dnia ptaka tego zobaczyła młoda kobieta i zakochała się w nim bez pamięci. Serce jej mocno zabiło, oczy zalśniły z zachwytu, gdy patrzyła, jak z gracją szybuje po błękitnym niebie. Ptak poprosił ją, by mu towarzyszyła, i polecieli razem w pełnej harmonii. Kobieta podziwiała, czciła, wielbiła ukochanego ptaka.
Lecz pewnego dnia pomyślała: "A może on zechce odkryć dalekie krainy, poznać odległe zakątki świata?". I przestraszyła się własnych myśli. Przestraszyła się, że już nigdy nikogo tak mocno nie pokocha. I obudziła się w niej zazdrość, zazdrość o to, że ptak umie latać.
Poczuła się samotna.
"Zastawię na niego pułapkę - pomyślała. - Następnym razem, gdy się pojawi, już ode mnie nie odleci".
Ptak, który również był bardzo zakochany, przyfrunął do niej nazajutrz. Wpadł do klatki i nie mógł się już z niej wydostać - stał się więźniem.
Kobieta napawała się jego widokiem. Był przedmiotem jej gorącej namiętności, pokazywała go przyjaciółkom, które wzdychały: "Naprawdę cudowny! Jaka jesteś szczęśliwa!". Jednak z biegiem czasu zaszła w niej zadziwiająca przemiana: ponieważ ptak stał się jej własnością i nie musiała już go zdobywać, przestał ją interesować. A on, nie mogąc już latać, z dnia na dzień pogrążał się w coraz głębszym smutku, pióra mu wyblakły, skrzydła opadły - a kobieta zwracała na niego uwagę tylko wtedy, kiedy przynosiła mu jedzenie.
Pewnego dnia, gdy podeszła do klatki, okazało się, że ptak jest martwy. Wpadła w rozpacz i odtąd ani na chwilę nie przestawała o nim myśleć. Ale nie pamiętała o klatce, pamiętała tylko dzień, kiedy ujrzała go po raz pierwszy, jak szybował wysoko w obłokach, swobodny i szczęśliwy.
Gdyby mogła przyjrzeć się sobie samej, zrozumiałaby, że tym, co tak naprawdę wzruszało ją w ukochanym, była jego wolność, ciekawość świata, energia jego silnych skrzydeł.
Utraciła sens życia i śmierć zapukała do jej drzwi.
- Czemu przyszłaś? - zapytała ją udręczona kobieta.
- Abyście mogli być znów razem - odpowiedziała śmierć. - Gdybyś pozwoliła mu odlatywać i wracać, kochałabyś go i podziwiała do dzisiaj. Teraz jestem ci potrzebna, byś mogła go odnaleźć
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Paulo Coelho - Alchemik (fragment)

środa, 06 grudnia 2006 7:48

-- Moje serce obawia się cierpień - powiedział młodzieniec do Alchemika
pewnej nocy, gdy oglądali bezksiężycowe niebo. - Powiedz mu, że strach przed cierpieniem jest straszniejszy niż samo cierpienie. I że żadne serce nie cierpiało nigdy, gdy sięgało po swoje marzenia, bo każda chwila poszukiwań jest chwilą spotkania z Bogiem i z Wiecznością.

- Każda chwila poszukiwań jest chwilą spotkania - rzekł młodzieniec do swego serca. Kiedy szukałem skarbu, wszystkie dni były jasne, bo wiedziałem, że każda godzina stanowi cząstkę marzenia o odkryciu go. Kiedy szukałem skarbu, to po drodze spotkałem to, czego nigdy nie mógłbym odkryć, gdybym nie miał odwagi sięgnąć po rzeczy niemożliwe dla zwykłego pasterza. Jego serce ucichło na całe popołudnie. Tej nocy spał spokojnie. A kiedy obudził się rankiem serce zaczęło mu opowiadać o Duszy Świata. Powiedziało mu, że człowiek szczęśliwy to ten, kto nosi w sobie Boga. I że szczęście można znaleźć nawet w najmniejszym ziarenku pustynnego piasku - zupełnie tak, jak mówił Alchemik. Bo ziarenko piasku jest chwilą Stworzenia, a Wszechświat poświęcił całe miliony lat, by mogło istnieć.

- Każdy człowiek na kuli ziemskiej ma skarb, który gdzieś na niego czeka - powiedziało mu serce. - My, serca, rzadko o tym mówimy, bo ludzie nie chcą już odnajdywać skarbów. Mówimy o tym jedynie dzieciom. A resztę pozostawiamy życiu, by poprowadziło każdego śladem jego przeznaczenia. Niestety, mało kto podąża wyznaczoną mu drogą, która jest szlakiem do jego Własnej Legendy i do spełnienia. Większości świat jawi się jako groźba i pewnie z tej przyczyny ten świat staje się w końcu dla nich prawdziwym zagrożeniem. A wtedy my, serca, mówimy coraz ciszej i ciszej, choć nie milkniemy nigdy na dobre. I zaklinamy na wszystkie świętości, aby nie usłyszano naszych słów. Bo nie chcemy, aby ludzie cierpieli, że nie poszli drogą, jaką im wskazywaliśmy.

- Dlaczego serca nie mówią ludziom, że powinni podążać śladem własnych marzeń? - spytał młodzieniec Alchemika. Gdybym nie miał odwagi sięgnąć po rzeczy niemożliwe dla zwykłego pasterza. Jego serce ucichło na całe popołudnie. Tej nocy spał spokojnie. A kiedy obudził się rankiem serce zaczęło mu opowiadać o Duszy Świata. Powiedziało mu, że człowiek szczęśliwy to ten, kto nosi w sobie Boga. I że szczęście można znaleźć nawet w najmniejszym ziarenku pustynnego piasku - zupełnie tak, jak mówił Alchemik. Bo ziarenko piasku jest chwilą Stworzenia, a Wszechświat poświęcił całe miliony lat, by mogło istnieć.

- Dlaczego serca nie mówią ludziom, że powinni podążać śladem własnych marzeń? - spytał młodzieniec Alchemika.-Ponieważ wówczas serca cierpiałyby najbardziej. A serca nie lubią cierpieć. Od owego dnia młodzieniec słuchał głosu swego serca. Prosił, by nigdy go nie opuściło. Prosił, by ściskało się w jego piersi, by biło na alarm, gdyby czasem zdarzyło mu się zaniechać swych marzeń. I przysiągł być zawsze ostrożnym, kiedy usłyszy bicie na alarm.

Tej nocy rozmawiał długo z Alchemikiem. I Alchemik zrozumiał, że serce
młodzieńca powróciło do Duszy
- Cóż mam teraz począć?
- Idź dalej w stronę piramid - odparł Alchemik.
- I uważaj na znaki. Twoje serce potrafi już dziś wskazać ci skarb.
- A więc to jest to, czego dotąd nie wiedziałem?
- Nie - powiedział Alchemik. - Oto czego brakuje twojej wiedzy:
Zanim marzenie się spełni, Dusza Świata pragnie poddać próbie to wszystko, czego nauczyłeś się w drodze. Jeśli tak czyni, to nie powoduje nią złośliwość, ale chęć, byś zgłębił nauki, których doświadczasz idąc tropem marzeń. I wtedy właśnie większość ludzi wycofuje się. W języku pustyni to tak, jak umrzeć z pragnienia w chwili, gdy na widnokręgu widać już palmy oazy.

Podróż zaczyna się nieodmiennie Szczęściem Początkującego, a kończy Próbą Zdobywcy. Młodzieniec przypomniał sobie wtedy stare przysłowie z jego kraju o tym, że najciemniej jest tuż przed wschodem słońca.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

co nowego na forum

wtorek, 05 grudnia 2006 10:55
Forum zmieniło szatę graficzną.

Poza tym rozgorzała dyskusja, czy można robić porady feng shui przez internet:

http://gracekrist.mojeforum.net/

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Złota Myśl na 5.12.2006

wtorek, 05 grudnia 2006 7:11
"Moim najlepszym przyjacielem jest ten, kto
pozwala mi wydobyć to, co we mnie najlepsze."
(Henry Ford)

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Co nowego na forum feng shui

niedziela, 03 grudnia 2006 14:32
Czy można wypowiedzieć się na temat feng shui domu, którego jeszcze nie ma, mając jedynie jego plan architektoniczny?

Zapraszamy na forum feng shui:
http://gracekrist.mojeforum.net/

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

o Kubusiu Puchatku

niedziela, 03 grudnia 2006 14:30
- Prosiaczku, Prosiaczku! - woła Kubuś Puchatek - Krzyś dał nam dziesięć baryłek miodu do podziału. To na każdego będzie po osiem.
- Ależ Puchatku - mówi Prosiaczek - dziesięć baryłek na dwóch, to będzie po pięć, nie po osiem
- Ja tam nie wiem, ja swoje zjadłem!

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Polska jest kobietą

piątek, 01 grudnia 2006 6:57

kolejny artykuł Manueli Gretkowskiej

Polska jest Kobietą
Napisany przez admin dnia 24 lis 2006 o 04:41 pm |

Politycy zmieniają się, odchodzą z rządu a kwestia polepszenia warunków życia kobiet i ich praw zostaje niezmieniona. Dlatego uważam, że kobiety powinny założyć własną partię, bez wzgledu na lewicowe czy prawicowe poglądy. Kobiety, które sa aktualnie w parlamencie nie reprezentują wystarczająco naszych interesów. Tkwiąc w sporach ideologicznych nie załatwimy nawet tego minimum spraw dotyczacych nas wszystkich i najbardziej bezbronnych - dzieci.

opieki medycznej nad kobietami ( zwlaszcza w okresie ciąży, porodu, badań okresowych)
przywrócenie funduszu alimentacyjnego
przyznanie nie jałmużny, ale godnych zasiłków wystarczających na wychowanie dziecka w ubogich rodzinach
zlikwidowanie domów dziecka na rzecz domów rodzinnych
wyrówananie płac z mężczyznami
zaostrzenie kar w przypadku maltretowania kobiet, gwałtu czy zmuszania do prostytucji
realna polityka prorodzinna
opieka nad samotnymi matkami
edukacja seksualna
refundacja środków antykoncepcyjnych
i leczenia niepłodności

możliwość samostanowienia w kwestiach planowania rodzin
Nowoczesne państwo, to juź nie tort z ktorego ktoś chce wyszarpać swój kawałek kosztem innych grup. To elastyczny mechanizm dostosowujący się do zmian społecznych. Dzięki nim jak w europejskich krajach anglosaskich czy skandynawskich modernizuje się gospodarka i model opieki socjalnej. Polegający na zdobytym doswiadczeniu, źe taniej zapobiegać niż ponosić koszty złej polityki społecznej. Według badań socjologicznych jeśli nie ingeruje się w źycie dzieci zanim ukończą pięć lat, na całe źycie utrwalają się w nich negatywne wzorce spoleczne. Nasze źądania mają doprowadzić do reform skostniałego państwa, unowocześnieniu go tak, by nasze dzieci miały podobne warunki do rozwoju jak w nowoczesnych krajach Unii Europejskiej.

Chodzenie z pikietami pod sejm, manifestacje , zbieranie podpisów, są szlachetną i heroiczną formą protestu ale jak widać nieskuteczną, dlatego kobiety powinny wejść do sejmu. Stworzyć realną siłe nacisku politycznego - partię. Nie musimy się tylko buntować, żyjemy w demokracji i moźemy sięgnąć po swoje prawa zgodnie z zasadami państwa demokratycznego. Wierze, że sie to nam uda i kobiety bedą miały w nowym parlamencie partię reprezentującą swoje interesy.

Polepszenie losu kobiet, jest w interesie naszego kraju, więc każdy świadomy tego mężczyzna jest mile widziany wśród nas! ich ilość w zarządzie partii będzie wyznaczona przez parytet. Ważne są nie cechy płciowe, ale cechy umysłu - przekonanie, że zmodernizowanie Polski jest możliwe przez polepszenie losu kobiet.

Manuela Gretkowska

http://www.polskajestkobieta.org/?p=1#more-1


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Zdjęcia w galeriach.


wtorek, 20 marca 2018

Licznik odwiedzin:  124 878  

Kalendarz

« grudzień »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

O mnie

Mam różne profesje, ale kocham feng shui i turystykę.

Zapraszam na moje strony:
www.pracownia-fengshui.pl
http://clubfreedom-coopers.pl.tl

O moim bloogu

Jestem pasjonatką feng shui. Od wielu lat zajmuję się tym tematem, także zawodowo, ale blog jest jedynie skrótowym przedstawieniem prawdy o feng shui i ukazania prawdziwego oblicza tej, jakże użyteczn...

więcej...

Jestem pasjonatką feng shui. Od wielu lat zajmuję się tym tematem, także zawodowo, ale blog jest jedynie skrótowym przedstawieniem prawdy o feng shui i ukazania prawdziwego oblicza tej, jakże użytecznej sztuki.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 124878
Wpisy
  • liczba: 143
  • komentarze: 46
Galerie
  • liczba zdjęć: 21
  • komentarze: 6
Bloog istnieje od: 4154 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Favore.pl

Pytamy.pl