Bloog Wirtualna Polska
Są 1 278 882 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


Modlitwa Tolteków

sobota, 27 stycznia 2007 8:35

Prosimy Cię dzisiaj, Stworzycielu Świata, pomóż nam zaakceptować siebie takimi, jacy jesteśmy.

Pomóż nam nie osądzać siebie i nie sądzić. Pomóż nam pogodzić się z własnym umysłem, takim, jaki jest, ze wszystkimi naszymi uczuciami, wszystkimi nadziejami i marzeniami, naszą niepowtarzalną osobowością.

Pomóż nam pogodzić się z naszym ciałem, takim, jakie jest, z całym jego pięknem i doskonałością. Pozwól, aby miłość, jaką żywimy do siebie, była wielka i żebyśmy nigdy się nie odtrącali , nie przeszkadzali własnemu szczęściu, wolności i miłości. Niech od tej chwili każdy uczynek, każda myśl, każde uczucie wypływa z miłości.

Pomóż nam Stwórco, pogłębić miłość do nas samych, aż przemieni się cały sen naszego życia, przeistoczy się z lęku i rozpaczy w miłość i radość. Niech siła naszej miłości będzie tak wielka, abyśmy mogli zerwać ze wszystkimi kłamstwami, jakie nam wpojono i podano do wierzenia - że nie jesteśmy wystarczająco dobrzy, wystarczająco silni, wystarczająco inteligentni, abyśmy mogli sobie poradzić. Pomóż nam, aby siła naszej miłości do siebie była tak ogromna, byśmy nie musieli żyć tak, jak ktoś za nas zdecyduje.

Pozwól, abyśmy zaufali sobie i sami dokonywali wyborów, jakich mamy dokonać. Z taką miłością nie będziemy się bali stanąć twarzą w twarz z żadnym wyzwaniem, żadną odpowiedzialnością i natychmiast będziemy rozwiązywali swoje problemy. Niech wszystko, co robimy, przenika nasza miłość do siebie.

Począwszy od dzisiaj, pomóż nam kochać siebie tak bardzo, żebyśmy nie robili niczego przeciw sobie. Możemy wieść życie, pozostając sobą i nie udając nikogo innego po to tylko, by nas zaakceptowano. Od tej chwili nie potrzebujemy innych ludzi, by nas akceptowali lub mówili nam, jacy jesteśmy dobrzy, ponieważ już wiemy, jacy jesteśmy. Potęgą naszej miłości pozwól nam się cieszyć, ilekroć popatrzymy w lustro. Niech na naszej twarzy zawsze gości uśmiech wewnętrznego i zewnętrznego piękna. Pozwól odczuwać tak głęboką miłość do siebie, byśmy zawsze cieszyli się samotnością.

Pozwól nam kochać siebie bez samooskarżania, ponieważ kiedy się oskarżamy i sądzimy, dźwigamy winę i pragniemy kary, tracimy świadomość Twojej miłości. Wzmocnij naszą wolę wybaczania sobie. Oczyść nasze umysły z emocjonalnej trucizny, abyśmy mogli żyć w idealnym pokoju i miłości.

Pozwól , aby miłość do nas samych stała się siłą, która odmieni sen naszego życia. Z tą nową siłą w sercach, siłą miłości do siebie, pomóż nam odmienić wszystkie nasze związki, łącznie z tym, jaki mamy ze samym sobą. Pomóż nam uwolnić się od konfliktów z innymi. Pozwól nam cieszyć się i dzielić szczęściem z tymi, których kochamy, wybaczyć im każdą niesprawiedliwość, jaką poczujemy naszym umysłem. Pomóż nam kochać siebie tak bardzo, abyśmy przebaczyli każdemu, kto nas kiedykolwiek skrzywdzi.

Daj nam odwagę bezwarunkowo kochać naszą rodzinę i przyjaciół i zmieniać nasze związki w jak najlepsze i pełne miłości. Pomóż nam zbudować porozumienie, tak by w naszych związkach nie było walki o władzę, nie było zwycięzców i pokonanych. Żebyśmy się stali drużyną, która działa razem dla miłości, radości, harmonii.

Niech nasze związki z rodziną i przyjaciółmi zostaną oparte na szacunku i radości, tak byśmy nigdy nie mówili im, co mają myśleć i robić. Niech nasz romantyczny związek będzie najdoskonalszym, najwspanialszym związkiem. Pozwól nam czuć radość, ilekroć będziemy się dzielić sobą z naszym partnerem. Pozwól nam zaakceptować innych takimi, jacy są, bez osądzania, bo kiedy ich odtrącamy, odtrącamy samych siebie. A kiedy odtrącamy siebie, odtrącamy Ciebie.

Dziś jest początek nowego. Pozwól nam dzisiaj zacząć nasze życie od nowa z potęgą naszej miłości do siebie. Pomóż nam cieszyć się życiem, cieszyć się naszymi związkami, poznawać życie, podejmować ryzyko, żyć i nie bać się miłości. Pozwól nam otworzyć serca na miłość, która jest naszym przyrodzonym, niezbywalnym prawem. Pomóż nam stać się mistrzami Wdzięczności, Szczodrości, i Miłości, tak abyśmy cieszyli się całym twoim stworzeniem.

Tysiące lat temu Tolteków określano mianem „tych, co wiedzą". Byli to uczeni i artyści, którzy kierowali społeczeństwem ku poznaniu i pielęgnowaniu prastarej wiedzy duchowej. Mistrzowie i uczniowie przybywali do Teotihuacan, starożytnego miasta piramid (dzisiejsze Mexico City) gdzie, jak powiadano „człowiek staje się Bogiem". Przez setki lat mistrzowie musieli kryć się ze swoją wiedzą i przekazywać ją w tajemnicy, bowiem w okresie konkwisty niektórzy uczniowie niesamowicie nadużywali zdobytej mocy. Zaistniała konieczność ukrycia wiedzy przed tymi, którzy nie byli przygotowani, by ją mądrze stosować oraz tymi, którzy mogliby wykorzystać ją do swych własnych celów ze szkoda dla innych. Na szczęście wiedza duchowa Tolteków przetrwała przekazywana z pokolenia na pokolenie przez sukcesje mistrzów. Prastare proroctwa przepowiedziały nadejście czasów, kiedy stanie się konieczne przywrócenie tej wiedzy ludziom.
Mądrość Tolteków czerpie z tego samego uniwersalnego źródła prawdy, co inne tradycje świata. Nie jest religią, szanuje więc i docenia nauczanie wszystkich mistrzów duchowych, nauczających w rozmaitych tradycjach i czasach.

Komentarz:
Ponieważ ogarnia i zawiera w sobie ducha, najprościej , można zdefiniować ją jako sposób życia, tym różniący się od innych, że najpełniej akceptuje szczęście i miłość.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Czy warto korzystać z usług konsultanta feng shui?

sobota, 20 stycznia 2007 14:04
Obserwuję niechęć do brania konsultanta feng shui, a przecież ten wydatek często zwraca się wielokrotnie. Widać tę niechęć w dyskusjach na forum. Wszyscy chcą być „Zosią Samosią", wszystkim wydaje się, ze feng shui można zrobić samemu, przy pomocy książek. Tymczasem jest to bardzo szeroka i skomplikowana wiedza. Cóż, wiele złego zrobiły publikacje osób, których wiedza na ten temat jest bardzo uboga. Tracą na tym wszyscy. Osiedla buduje się tak, że wiele domów ma niepomyślne wykresy, a ludzie w nich doświadczają życia pełnego kłopotów i frustracji. Muszę jednak powiedzieć otwarcie, że feng shui nie jest panaceum na wszystko. Nie ma domów idealnych, gdzie Zycie będzie na kształt „krainy miodem i mlekiem płynącej". Jeżeli komuś się tak wydaje, lepiej będzie, jeśli zawczasu porzuci ten system myślenia.

Wracając do problemu konsultanta i syndromu „Zosi Samosi". Już tylko prosty z pozoru pomiar kompasu, może być wyzwaniem, często także dla samego konsultanta. W terenie zabudowanym, gdzie istnieje wiele czynników zakłócających odczyt pola magnetycznego, trzeba nie lada wiedzy, by zrobić dobry odczyt kompasu. Jest to jeden z ważnych elementów procesu tworzenia wykresu domu, czy raczej jego ujawnienia, ponieważ czy tego chcemy czy nie, każdy dom ma swój wykres.

Podobnie ma się sprawa z prawidłowym określeniem strony skierowania domu, nie mówiąc już o interpretacji wykresu, czy współpracy z architektem. Oto jedna z uczestniczek forum feng shui (http://gracekrist.mojeforum.net) pisze:

Cześć - konsultant, to dodatkowy wydatek, a budując dom, nie ma się pieniędzy. Oboje z mężem ustaliliśmy, że nie będziemy brać konsultanta.
Projekt domu już mamy. Drzwi będą na północy. Na południu mamy mieć tarasy, balkony i ogród, za ogrodem jest wolna przestrzeń, bo są tam pola. Drzwi są zaprojektowane na środeczku ściany północnej. Nasza sypialnia jest na południowym - zachodzie. Dzieci będą mieć pokoje na południowym - wschodzie i na północnym - zachodzie. W środku domu jest schody. Cały parter jest otwartą przestrzenią, nie ma tu ścian. W środku będzie kominek, bo tu jest filar podtrzymujący dach. łazienki i wc są na północnym zachodzie, na obu piętrach. No i mamy jeszcze garaż dobudowany do domu na ścianie od wschodu. Co o tym sądzicie?

Projektu nie można już zmienić
Nick: Mercedes

Odpowiedziałam jej:

Mercedes, nie oglądałam wykresu Twojego domu, ponieważ nie mam żadnej pewności, czy dobrze dokonałaś pomiaru, tym bardziej, że każdy kierunek ma 45 stopni, w ramach których już mamy 3 podstawowe wykresy, nie mówiąc o sytuacjach, kiedy musimy sporządzić całkiem inny wykres, niż ten prezentowany w książce, a o tym nie znajdziecie NIGDZIE żadnych informacji.

Wykres powie wszystko o rozmieszczeniu pomieszczeń wewnątrz domu, o tym, gdzie powinny być drzwi główne o wydarzeniach i wielu, wielu innych rzeczach. Są to lata studiowania. Książki zawierają jedynie bardzo podstawowe informacje, ot takie dla zachęty, dla poszerzenia wiedzy, prezentacji. To, co najważniejsze, można dowiedzieć się TYLKO od nauczyciela na seminariach. Nie wystarczy czegokolwiek powiesić, czy pomalować, by odmienić życie.

Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, że wybór działki, na której możemy uzyskać odpowiedni dla siebie wykres, to niezwykle ważna sprawa. Dlaczego ludzie mieszkający w tym samym pionie domu, w tym samym (z pozoru) szeregu domów, mają różne życia, nawet jeśli wykres ich domów jest podobny?.

Niewiele osób, w ogóle, zdaje sobie sprawę z tego, że energetyka domu wpływa na ludzi w nim mieszkających. Te kilkaset złotych wydanych za pracę konsultanta, może decydować o bardzo wielu sprawach, o wielu czynnikach mających wpływ na życie mieszkańców domu. Czy wiecie, ze są domy, które mówią o przemocy, zdradach, nieszczęściach, wypadkach, ze są tez domy, które mówią o pomyślności, szczęściu rodzinnym, zamożności?

Jaki dom chcielibyście mieć?
Czy wiecie, ze już na etapie wyboru działki decydujecie o swoim losie?
Czy wiecie, ze projekt domu MUSI być dostosowany do wykresu domu - NIE ODWROTNIE?

Być może wielu z Was, po prostu roześmieje się i powie „bzdura!", jednak moje wieloletnie doświadczenie mówi coś innego. Dlaczego właściwie nie zdarza się, by zwracali się do mnie ludzie, którym się dobrze powodzi?. Jeżeli tacy się zdarzają, to ich celem jest DALSZA POPRAWA SYTUACJI, lub uzyskanie innych pomyślnych zmian. Dlaczego 99.99% ludzi zgłaszających się po porady, to ludzie z ogromnymi problemami?. Dlaczego wszystko to można znaleźć w wykresach ich domów, czy firm?

Feng Shui NIE jest systemem wierzeń. Ono istnieje niezależnie od naszej wiary, zawsze tam, gdzie jest człowiek i jego siedziba: dom, firma, pokój, działka itp.. To, ze pochodzi ono z Chin, ma tez niewielkie znaczenie, ponieważ opiera się ono na uniwersalnych zasadach i prawach, ważnych wszędzie na całej kuli ziemskiej. Tymi zasadami jest astronomia, fizyka, matematyka, metafizyka, nauka o Ziemi, itd.

Odpowiadając więc uczestniczce forum http://gracekrist.mojeforum.net:

Zatem, przepraszam Cię Mercedes, ale trudno uzyskać poważną poradę nie widząc działki, projektu architektonicznego, nie mając dobrego odczytu kompasu. Ty JUŻ podjęłaś decyzje, wybierając działkę i projekt domu. To jest jak zapłodnienie, dziecko już jest i teraz juz tylko czeka się na jego narodziny. Moment narodzin ostatecznie zdeterminuje horoskop dziecka.

Idąc tym tokiem myślenia dalej (tu zwracając się znowu do uczestniczki forum http://gracekrist.mojeforum.net): Mercedes, Ty już masz rozwijający się płód, czekasz już tylko na narodziny domu. Narodziny domu, to moment nakrycia go dachem. Wszystkie pozostałe elementy już ustaliłaś. Masz działkę, projekt domu, wkrótce rozpoczynasz budowę. Na każdym etapie można coś zmienić, ale najwięcej na początku, w czasie wyboru działki, a potem w czasie tworzenia projektu domu. Prawdą jest też, że feng shui zawsze znajdzie jakieś lekarstwo, ale czyż nie lepiej jest zapobiegać, aniżeli leczyć?

Grażyna
www.pracownia-fengshui.pl


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Jaka jest różnica między rokiem 1963 a 2001 ? ... od 30% do 84% !

sobota, 20 stycznia 2007 11:04

Takiego oto maila dostałam dzis rano. Ponieważ od lat interesuje się zdrowiem, więc postanowiłam zamieścić go także na moim blogu. Autorem jest Arkadiusz Śmigielski (Akuna)

Wiele dziś się mówi o epidemii chorób cywilizacyjnych związanych z niewłaściwym odżywianiem. Cukrzyca, miażdżyca czy nadciśnienie tętnicze atakują coraz więcej mieszkańców nie tylko krajów wysokorozwiniętych, ale i tych rozwijających się. Eksperci podkreślają od dawna, że prawidłowa dieta jest tańsza od garści pastylek. Tyle że poglądy na to, co jest prawidłową dietą, zmieniają się niemal w takim tempie, jak zawartość naszych lodówek.
Obecnie triumfy święci dieta śródziemnomorska z mnóstwem sałaty, pomidorów, cukinii i innych warzyw, a także cytrusów i wina. Zaobserwowano bowiem, że w krajach, gdzie od wieków stosuje się taką dietę, zapadalność na choroby układu krążenia jest stosunkowo niska i rzadsze są problemy z nadwagą. Tyle że to samo można by powiedzieć o Eskimosach, którzy przez większą część roku odżywiali się kiedyś foczym tłuszczem, a z warzyw znali głównie mchy i porosty.
W wielu krajach eksperci od żywienia coraz częściej postulują, by to co jemy, było przede wszystkim urozmaicone i dopasowane do miejsca, w którym żyjemy. Czy więc do zdrowego odżywiania potrzebna nam oliwa z oliwek, bakłażany i cytrusy? Może wystarczy swojskie jabłko, szpinak, buraki i smalec?
Smalec ... tak ten przez lata odsądzany od czci i wiary smalec (zwłaszcza ten domowy, miękki i topiony ze skwarkami) okazuje się lepszym źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych niż powszechnie uznawana za najlepszy tłuszcz oliwa z oliwek (w smalcu jest ich 10%, podczas gdy w oliwie z oliwek 8,5% ... masło około 4% ).
Warzywa i owoce ... mało kaloryczne, bogate w błonnik usprawniający pracę jelit, a przede wszystkim niewyczerpane źródło witamin i mikroelementów. Tradycyjne pojęcie o ich wartości wypadałoby zrewidować w świetle niedawnych amerykańskich badań. Okazuje się, że w porównaniu z danymi uzyskanymi w latach 60 XX wieku dzisiejsze owoce i warzywa są o wiele mniej bogate w te wszystkie korzystne dla naszego organizmu związki.
Dla przykładu:
Warzywo/owoc składnik różnica (1963 a 2001)
___________________________________________
Słodka papryka Wit. C minus-30%
Jabłka Wit. C minus-58%
Kalafior Wit. C minus-50%
Szpinak Wit. C minus-45%
Buraki Wit. C minus-50%
Brukselka Wit. C minus-62%
Brukselka Wit. A minus-41%
Brukselka Potas minus-57%
Brukselka Magnez minus-84%

Aby dobrze zrozumieć - o tyle mniej te produkty mają ważnych dla naszego zdrowia składników.


Skąd biorą się tak duże różnice? - ze zmiany sposobu uprawy. Większość dostępnych obecnie na rynku warzyw i owoców jest zrywana, zanim dojrzeje. Pomidory czy banany sztucznie dojrzewają w etylenie, więc pozbawione naturalnego światła słonecznego nie mają szans na wyprodukowanie odpowiedniej ilości nadających im smak polifenoli czy antocyjanów - roślinnych „kremów z filtrem", które chronią przed uszkodzeniami DNA. Na przykład zielone jagody mają tylko 74mg antocyjanów w 100g świeżego owocu, podczas gdy czarne aż 317mg/100g. Wiśnie zbierane przemysłowo (w tzw. stadium dojrzewania 8) mają o połowę mniej witaminy C niż „w pełni dojrzałe na drzewie" (w stadium 14).Podobnie jest z kwasem foliowym i prowitaminą A. Podwyższanie zawartości dwutlenku węgla, często stosowane w szklarniach, znacząco zmniejsza w owocach także zawartość pierwiastków śladowych, np. cynku.
Co więc jeść? ... gdzie to kupować? ...czy uzupełniać suplementami?... a jeżeli tak to jakimi?
Na te pytania Drogi Czytelniku to już musisz odpowiedzieć sobie sam...


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

obiecanki - cacanki

poniedziałek, 15 stycznia 2007 8:57
"Kto się nie waha czynić wielkich obietnic, temu trudno przyjdzie się z nich wywiązać." KONFUCJUSZ
Podziel się
oceń
1
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Przytulanie

poniedziałek, 15 stycznia 2007 7:39
Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny,

utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresję,

redukuje stres, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych.

Jest cudownym lekiem.

Przytulanie jest zupełnie naturalne. Jest całkowicie organiczne,

naturalnie słodkie,

nie zawiera pestycydów, konserwantów,

ani sztucznych składników i jest w 100% odżywcze.

Przytulanie jest właściwie doskonałe.

Nie ma części, które mogły się zużyć, ani baterii, które mogłyby się
wyczerpać.

Nie wymaga okresowych przeglądów, niewiele energii zużywa,

mnóstwo dostarcza, nie tuczy, nie podlega inflacji,

zwolnione jest od miesięcznych opłat, ubezpieczeń.

Nie jest narażone na kradzież Nie podlega opodatkowaniu.

Jest ekologiczne i ma się rozumieć zawsze w pełni odwzajemnione.

Dlatego proszę:

przytul kogoś po przeczytaniu tego tekstu. Zobaczysz, że warto...


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Wykres urodzeniowy domu

środa, 03 stycznia 2007 9:38

Są takie sytuacje, kiedy dom, w którym mieszkamy, zmienia swój wykres urodzeniowy. Jakie to są sytuacje?
Dowiesz się tego, zaglądając na nasze forum feng shui
http://gracekrist.mojeforum.net/

Witam,
To mój pierwszy post

I od razu mam pytanie

Mieszkam w dużym domu, który zajmuje tylko moja rodzina. To znaczy:
--- moi rodzice mieszkają na parterze
---ja i moja rodzina zajmujemy częśc tego parteru i piętro

Moja siostra własnie wyszła za mąż i też będzie mieszkać w tym domu. Dom jest duży, więc dla nich jest miejsce, mogą mieć nawet 4 pokoje. Wiem, że będa burzyć ściany wewnętrzne, przenosić kuchnię. Czy te zmiany spowodują zmianę wykresu domu?

Pozdrawiam
Long-Man

Witaj Long-Man,
Spotkałem się z dwiema teoriami:
- wykres się zmieni
- wykres się nie zmieni

Jak widzisz są one sprzeczne. Spróbujmy jednak przyjrzeć się tematowi.

Dom ma swój wykres, który powstał w momencie nakrycia go dachem. Co może go zmienić?
Moim zdaniem, poprzez wyburzenie ścian wewnętrznych taki fakt nie zachodzi. Wykres jest taki sam. Ściany zewnętrzne, ani dach nie zostały ruszone.

Ale jeśli Twoja siostra zrobi nowe okna (w miejscach, gdzie ich wcześniej nie było), no to trzeba rozważyć, czy nie zmieni sie skierowanie domu. W pewnych sytuacjach to może się stać.

Zmieni się cyrkulacja qi w domu, ale to nie ma wpływu na wykres.

No więc, wykres się raczej nie zmieni.

Nie traktuj tego jako ostatecznej wypowiedzi, bo każdą sytuacje trzeba szczegółowo rozważyć

Robert

Dzięki za szybką odpowiedź. Prawde mówiąc, też uważam, że wykres nie zmieni się, ale wolałem się zapytać. Nowe okna nie powstaną, zostaną zburzone chyba ze dwie ściany działowe i kuchnia będzie w innym miejscu.

Long-Man

Jest jednak teoria, że feng shui, to połączenie qi nieba, ziemi i człowieka, jeżeli zmienia się jeden z elementów, to zmienia się fs, co czasem rozumie sie, jako zmiane wykresu.... v

Robert

Witam,
Przytoczona przez Ciebie Robercie teoria, wydaje mi się znajoma
Jeden z moich nauczycieli czasem ją stosuje, drugi jest jej przeciwny Ja ją testuję.

Wykres, raczej się nie zmieni, ale (to moja teoria) w pewnych sytuacjach, można nałożyć na siebie stary i nowy wykres. Na pewno, nowe osoby w domu, inny rozkład pomieszczeń, zmieni cyrkulację Ludzkiego Smoka. Ludzka Qi w inny sposób będzie uruchamiała wykres. Zatem coś się mieni. A co? To już trzeba prześledzić i przeanalizować.

Grażyna

Według tej teorii na feng shui domu składają sie 3 rodzaje Qi:
1. Ziemska
2. Niebiańska
3. Ludzka
Wiemy, że fs bez człowieka nie istnieje, że człowiek w taki, czy inny sposób urauchamia wykres. Oczywiście, wykres uruchamiają także inne elementy.

Grażyna

Witajcie!
Podjęta przez Was dyskusja jest b. interesująca i warta zaciekłych sporów . Spróbuję zatem zaprezentować swoje spostrzeżenia.
Wymiana okien czy drzwi z pewnością zmieni cyrkulację Qi w domu - obserwowałam nawet , jak to działa. To jest zwyczajnie zauważalne, niemal dotykalne. Jeśli wybijemy okna w zupełnie nowym miejscu , wpuścimy - prawdopodobnie do domu - nowe Gwiazdy, które też wiele w domu mogą zmienic. Podobnie - jak każdy nowy mieszkaniec.

Zmiany mogą być dobre lub złe, a dlaczego - to temat na inne opowiadanie.Wykresu to chyba jednak nie zmieni.
Nie rozumiem jednak, dlaczego wymiana dachu ma zmienić wykres??
Przecież po to, by Niebianska Qi zetknęła się z Ziemską Qi - trzeba byłoby wymienić także strop, który niejednokrotnie zbudowany jest z solidniejszych materiałów niż dach.( nie jestem budowlańcem, ale tak mi się zdaje).

Słowem -w mojej ocenie - tylko generalny remont domu, uwzględniający naruszenie stropu i wyburzenie ścian ( choćby częściowe) , daje gwarancję połączenia obu energii. I dopiero wtedy może zmienić się wykres.
Jeśli moje rozumowanie jest błędne, przekonajcie mnie ,że zboczyłam z logicznego toku analizy tego zagadnienia.

Pozdrawiam
iskierka

Witam,
Z moich obserwacji wynika, że arbitralne ogłoszenie, iż wymiana okien, drzwi, dachu, wyburzenie ścian itp. - zmienia wykres - jest bardzo ryzykownym stwierdzeniem. Skoro dom „rodzi się" w momencie, gdy Qi zostaje zamknięta poprzez nałożenie dachu, to wszelkie czynności wewnątrz, raczej zmieniają cyrkulację Qi i użycie Gwiazd, niż sam wykres. Wykres zaczyna inaczej pracować.

Z wymianą dachu też jest różnie. Często dach zmieniany jest tylko częściowo. Poza tym, rzeczywiście pomiędzy dachem, a resztą domu istnieje solidny strop.

Ponieważ jednak jeden z moich nauczycieli stosuje (czasem) zmianę wykresu w wymienionych powyżej sytuacjach, potrzeba solidnej obserwacji. Najlepiej jest poprosić o historię domu, o wydarzenia przed i po np. remoncie, zmianie dachu, itp. I sprawdzić, czy zmiany wynikają z innego używania Gwiazd tego samego wykresu, czy może rzeczywiście nastąpiła zmiana wykresu domu. Najlepiej popracować z dwoma wykresami: starym i domniemanym nowym.

Osobiście pamiętam sytuację, kiedy wykres zmienił się po całościowej wymianie dachu, TYLKO na poddaszu, a w reszcie domu pozostał taki sam. Każda sytuacje jest inna. Każdą trzeba solidnie przeanalizować. Czasem może nam to zabrać sporo czasu, ale arbitralne stwierdzenie, że jest tak i tak, bez analizy, historii domu itp. Nie ma żadnego sensu.

Jeżeli jednak z różnych przyczyn, zmienia się skierowanie domu (tu też potrzeba solidnej analizy i obserwacji), tak jak to napisał Robert, to może dojść do zmiany wykresu. Jednak ZAWSZE wniosek tego typu MUSI być poprzedzony solidną obserwacją i analizą. Nie ma możliwości jednoznacznego orzeczenia, że prawdą jest to i to... Aby to stwierdzić MUSIMY mieć solidne podstawy do takiego zdania.

Grażyna
_________________
Grażyna
www.pracownia-fengshui.pl

moje blogi
http://fengshui.bloog.pl/
http://gracekrist.blox.pl/
http://gracekrist.blog.interia.pl/
http://fengshui.bblog.pl/

moje sklepy
http://www.twojezdrowie.sklepna5.pl
www.apteka-teriak.pl


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Zdjęcia w galeriach.


wtorek, 20 marca 2018

Licznik odwiedzin:  124 861  

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

O mnie

Mam różne profesje, ale kocham feng shui i turystykę.

Zapraszam na moje strony:
www.pracownia-fengshui.pl
http://clubfreedom-coopers.pl.tl

O moim bloogu

Jestem pasjonatką feng shui. Od wielu lat zajmuję się tym tematem, także zawodowo, ale blog jest jedynie skrótowym przedstawieniem prawdy o feng shui i ukazania prawdziwego oblicza tej, jakże użyteczn...

więcej...

Jestem pasjonatką feng shui. Od wielu lat zajmuję się tym tematem, także zawodowo, ale blog jest jedynie skrótowym przedstawieniem prawdy o feng shui i ukazania prawdziwego oblicza tej, jakże użytecznej sztuki.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 124861
Wpisy
  • liczba: 143
  • komentarze: 46
Galerie
  • liczba zdjęć: 21
  • komentarze: 6
Bloog istnieje od: 4154 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl