Bloog Wirtualna Polska
Są 1 278 882 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Czy Ki 9 Gwiazd ma coś wspólnego z Feng Shui?

sobota, 09 czerwca 2007 11:50

Nie tak bezpośrednio. Ale obie dziedziny mają wspólne korzenie. Można to zobaczyć na słynnym magicznym kwadracie Luo Shu. Jest tam dziewięć numerów, a każdy z nich związany jest z określonym kierunkiem, np. 3 to wschód, a 1 to północ.

Tradycyjne Feng Shui jest chińskie i rozwijało się stopniowo. Choć zahacza o astrologię, przeznaczenie i związki, główny nacisk kładzie na przestrzeń i miejsce.

Ki 9 Gwiazd (Kyu Się Ki) jest japońskie. Reguł można nauczyć się raczej szybko, a skupiamy się głównie na aspekcie czasu. W pewnym sensie jest więc to forma astrologii. Są i tu zalecenia dotyczące przestrzeni i lokalizacji, ale są one raczej drugorzędne. Ki 9 Gwiazd używane jest przez niektórych praktyków makrobiotyki do diagnozy.

W cywilizacjach spożywających więcej pokarmów mięsnych i oczyszczonych zbóż jak makaron i chleb, prawodawstwo, organizacje i procedury wydają się być bardziej złożone. Innym przykładem jest zmiana w diecie Europejczyków, która zbiegła się w czasie z rewolucją przemysłową. Chińczycy wynaleźli makaron i historycznie rzecz biorąc, chińska dieta jest bardziej urozmaicona niż tradycyjna japońska. To może częściowo wyjaśnić rozbudowaną naturę Feng Shui.

Aż do niedawna Japonia była bardziej wyizolowana i jej dieta zawierała więcej pełnych, nie rafinowanych zbóż. Produkty pochodzenia zwierzęcego ograniczały się zwykle do ryb. Do handlu mięsem i do produkcji wyrobów ze skóry, wynajmowano cudzoziemców. To może wyjaśnić uproszczone podejście Ki 9 Gwiazd.

Żadne podejście nie jest doskonałe. Zazwyczaj zalecilibyśmy użycie Ki 9 Gwiazd do porównania energii w różnych okresach czasu, a Feng Shui do określenia oddziaływania przestrzeni. Jednak najlepiej stosować obie metody, ponieważ wzajemnie się uzupełniają.

Znajdź swój rok urodzenia i odczytaj swój numer Ki 9 Gwiazd. Jeżeli urodziłeś (-aś) się w styczniu lub na początku lutego, przeczytaj uważnie uwagi pod tabelką.

 

 

 

 

Artykuł ze strony www.9starki.com
(Tłumaczenie: Małgosia Błądek)

Podziel się
oceń
0
1


wtorek, 20 marca 2018

Licznik odwiedzin:  124 870  

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

O mnie

Mam różne profesje, ale kocham feng shui i turystykę.

Zapraszam na moje strony:
www.pracownia-fengshui.pl
http://clubfreedom-coopers.pl.tl

O moim bloogu

Jestem pasjonatką feng shui. Od wielu lat zajmuję się tym tematem, także zawodowo, ale blog jest jedynie skrótowym przedstawieniem prawdy o feng shui i ukazania prawdziwego oblicza tej, jakże użyteczn...

więcej...

Jestem pasjonatką feng shui. Od wielu lat zajmuję się tym tematem, także zawodowo, ale blog jest jedynie skrótowym przedstawieniem prawdy o feng shui i ukazania prawdziwego oblicza tej, jakże użytecznej sztuki.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 124870
Wpisy
  • liczba: 143
  • komentarze: 46
Galerie
  • liczba zdjęć: 21
  • komentarze: 6
Bloog istnieje od: 4154 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Favore.pl

Pytamy.pl