Bloog Wirtualna Polska
Są 1 278 882 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Astrologia Ki 9 Gwiazd - lekcja pierwsza

niedziela, 22 kwietnia 2007 10:48

Zgodnie z obietnicą, zaczynam zamieszczać krótkie informacje o Ki 9 Gwiazd.

Co prawda, astrologia i dywinacja Ki 9 Gwiazd jest bardzo rozległym tematem, którego nie można przekazać w kilku zdaniach, niemniej pewne, podstawowe zasady mogą być przyswojone przez każdego, w ciągu krótkiego czasu. I już na tej podstawie można prześledzić swoje cykle czasowe, przyjrzeć się typowi swojego temperamentu.

Aby wykonać trafną prognozę Ki 9 Gwiazd, wcale nie są wymagane jakieś nadzwyczajne umiejętności. Generalnie, każdy może to zrobić, a metoda jest prosta. To, czego należy się nauczyć, to, jak mawia Heluo

Tłumaczyć Gwiazdy na zdarzenia i zdarzenia z powrotem na Gwiazdy.

Proste, prawda? Very Happy
Czyli mówiąc inaczej, patrzymy na Gwiazdy, wędrujące przez Luo Shu (kwadrat Saturna) w ich dziennej, miesięcznej, czy rocznej wędrówce i prognozujemy najbardziej prawdopodobny rezultat zdarzeń. Musimy zatem, dokładnie znać właściwości każdego Pałacu Luo Shu i każdej Gwiazdy oraz znać schemat "latania" Gwiazd po Lo Shu.

Znawcy feng shui mogą wykorzystać te wszystkie informacje z FS. Może być też pomocnym kalendarz zamieszczany na tym forum, gdzie są zamieszczone lata, miesiące i dni w Ki 9 Gwiazd.

Poniżej praktyczny rysunek, do nauki schematu „latania" Gwiazd po kwadracie Saturna, który trzeba znać na pamięć.

oraz Kwadrat Saturna - Luo Shu, który również trzeba sobie zapamiętać

Jedną z właściwości tego kwadratu jest to, że suma liczb w dowolnych kierunkach (poziomo, pionowo, po przekątnej) równa się zawsze 15, a po dalszym zsumowaniu jest to liczba 6 (ponieważ 1+5=6). Obie te liczby mają bardzo głęboką wymowę. Ale Kwadrat ten posiada również inne ciekawe właściwości, które stają się widoczne dopiero wtedy, gdy nałożymy na niego, magiczny symbol Saturna, który znajdziecie poniżej.

Jak widać linie symbolu łączą liczby w taki sposób, że otrzymujemy 3 dobrze znane konsultantom FS zbiory. Nie trudno jest zauważyć, że

1. właściwością zbioru 3-6-9, jest to, że jest on zawsze podzielny przez 3.

2. Każda liczba ze zbioru 1-4-7 jest podzielna przez 3, po wstępnym pomniejszeniu jej o liczbę 1.

3. Ze zbiorem 2-5-8 jest odwrotnie tzn. jest on podzielny przez 3 jeżeli uprzednio dodamy do niego liczbę 1.

W ten sposób możemy łatwo rozpoznać do którego ze zbiorów należy dowolnie duża liczba. Na poniższym schemacie, widać doskonale owe zbiory liczb. Nie zobaczylibyśmy ich na 'zwykłym' kwadracie saturna. Widać je na Pieczęci Saturna.

Tutaj jest 9 Gwiazd, z których każda należy do jednego z żywiołów Pięciu Przemian (Wu Xing), czyli Drzewa, Ognia, Ziemi, Metalu i Wody, oraz posiada swój własny kolor.

1 Woda 1 Biały
2 Ziemia 2 Czarny
3 Drzewo 3 Jadeitowy
4 Drzewo 4 Zielony
5 Ziemia 5 Żółty
6 Metal 6 Biały
7 Metal 7 Czerwony
8 Ziemia 8 Biały
9 Ogień 9 Purpurowy

Ki 9 Gwiazd używamy nie tylko, by ocenić sprawy dotyczące charakteru osoby, jej temperamentu, relacji, zdrowia i kariery, ale możemy użyć Luoshu, by przewidzieć osobiste i globalne zdarzenia.

Osobisty wykres Ki 9 Gwiazd składa się z 3 liczb.
Pierwsze dwie Gwiazdy są zsynchronizowane i są obliczane z roku i miesiąca urodzenia danej osoby. Trzecia Gwiazda jest związana z kierunkiem, w którym Pierwsza Gwiazda znajdowała się w kwadracie miesiąca urodzenia osoby. W tej chwili wygląda to dość skomplikowanie, ale w rzeczywistości jest bardzo proste.

W oryginalnym chińskim formacie, trzecia Gwiazda wiązała by się również z aspektem czasu, jako, że wtedy trzecia Gwiazda przedstawia Qi (Ki) na dzień urodzenia osoby.

Ki Dziewięciu Gwiazd pochodzi ze starożytnych chińskich systemów astrologicznych, chociaż czasami odnoszone jest ono do japońskiej Astrologii, ponieważ w 1924 Shinjiro Sonoda zastosowywał ten chiński format w astrologii. Ki Dziewięciu Gwiazd używa Luoshu, które samo w sobie jest częścią większej i dużo starszej tablicy znanej jako Kanagi Gruma, składającej się z 81 Liczb. Luoshu używa 9 Liczb.

Każda Gwiazda rządzi pewnym organem i wtedy owe trzy Gwiazdy dają wspaniały wgląd do kondycji i zdrowia człowieka. Chińczycy mówią: "organy produkują emocje".

Ano, tak to jest, ze wraz z pierwszym oddechem, panująca wtedy jakość niebiańskiej i ziemskiej Qi zostaje odciśnięta na meridianach i organach człowieka. A ponieważ organy produkują emocje, więc to daje nam podstawy, by uważać swój charakter i temperament jedynie jako symptomy, czy wgląd do jeszcze głębiej leżącego świata Qi meridianów i organów. To sugeruje też, że możemy użyć Ki 9 Gwiazd, by oszacować nasze aktualne zachowanie i starać się je zmienić.

http://gracekrist.mojeforum.net

Podziel się
oceń
4
0


wtorek, 20 marca 2018

Licznik odwiedzin:  124 879  

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

O mnie

Mam różne profesje, ale kocham feng shui i turystykę.

Zapraszam na moje strony:
www.pracownia-fengshui.pl
http://clubfreedom-coopers.pl.tl

O moim bloogu

Jestem pasjonatką feng shui. Od wielu lat zajmuję się tym tematem, także zawodowo, ale blog jest jedynie skrótowym przedstawieniem prawdy o feng shui i ukazania prawdziwego oblicza tej, jakże użyteczn...

więcej...

Jestem pasjonatką feng shui. Od wielu lat zajmuję się tym tematem, także zawodowo, ale blog jest jedynie skrótowym przedstawieniem prawdy o feng shui i ukazania prawdziwego oblicza tej, jakże użytecznej sztuki.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 124879
Wpisy
  • liczba: 143
  • komentarze: 46
Galerie
  • liczba zdjęć: 21
  • komentarze: 6
Bloog istnieje od: 4154 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl